Niskokosztowe linie lotnicze Lynx Air poinformowały, że od poniedziałku  wstrzymują swoją działalność i poleciły klientom, którzy dokonali rezerwacji po tej dacie, aby zwrócili się o zwrot pieniędzy do wystawców kart kredytowych.

W komunikacie prasowym przesłanym w czwartek wieczorem ta calgaryjska firma poinformowała, że ​​uzyskała wstępny nakaz od sądu królewskiego w Albercie dotyczący ochrony przed wierzycielami

Linia nie podała, ilu klientów pozostanie na lodzie w wyniku przestoju, który zacznie obowiązywać w poniedziałek o godzinie 00:01 czasu wschodniego i skierowała zaciekawionych pasażerów do sekcji z często zadawanymi pytaniami na swojej stronie internetowej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Obecnie dokładamy wszelkich starań, aby pomóc pasażerom” – oznajmiła linia lotnicza w swoim komunikacie.

„Pasażerowie posiadający już rezerwacje powinni skontaktować się z wystawcą karty kredytowej, aby uzyskać zwrot pieniędzy za wcześniej zarezerwowaną podróż”.

Linia lotnicza podała, że ​​w zeszłym roku wystąpiły „znaczne trudności”, do których zaliczono rosnące koszty, wysokie ceny paliwa, kursy walut, rosnące opłaty lotniskowe oraz trudne otoczenie gospodarcze i regulacyjne.

„Działając jako ultratani przewoźnik, Lynx uruchomił swoje pierwsze połączenie w kwietniu 2022 r., powiększając swoją flotę i liczbę kierunków, a jednocześnie podwajając liczbę pasażerów w ciągu ostatnich dwóch lat” – czytamy w komunikacie.

„Jednak pomimo znacznego rozwoju firmy, ciągłych ulepszeń operacyjnych, redukcji kosztów i wysiłków zmierzających do rozważenia możliwości sprzedaży lub fuzji, wyzwania stojące przed działalnością firmy stały się zbyt znaczące, aby je pokonać”. „Rosnąca presja finansowa uniemożliwiła nam dalszą działalność” – powiedział rzecznik firmy.

Flota linii składa się z dziewięciu Boeingów 737 Max 8.  Lynx latał do 23 miejsc  w tym większość głównych miast Kanady i lokalizacji w USA, takich jak Phoenix, San Francisco i Tampa Bay.