Administracja Bidena przyznała, że przywiozła 320 000 migrantów potajemnie do USA w celu zmniejszenia liczby nielegalnych przekroczeń  granicy.

Nastąpiło to w związku z ciągłym napływem migrantów przez południową granicę
Rozszerzenie aplikacji CBP One przez administrację Bidena umożliwia migrantom ubieganie się o azyl w swoim kraju, a następnie przewiezienie samolotem do USA i uzyskanie dwóch lat w celu otrzymania statusu prawnego

Administracja Joe Bidena przyznała się do przewożenia migrantów tajnymi lotami do USA, ale odmówiła ujawnienia lotnisk gdzie są przywożeni gdyż mogłoby to narazić na szwank bezpieczeństwo narodowe.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Urząd Celny i Ochrony Granic odmówił ujawnienia informacji o ubiegłorocznym programie tajnych lotów czarterowych dla tysięcy nielegalnych imigrantów z zagranicznych lotnisk bezpośrednio do miast USA.

Oznacza to, że choć w zeszłym roku przez południową granicę przepłynęła rekordowa liczba migrantów, Biały Dom Bidena  przewoził ich również bezpośrednio do kraju drogą lotniczą.

Korzystanie z aplikacji na telefon komórkowy umożliwiło niemal niezauważone przybycie drogą powietrzną 320 000 cudzoziemców nieposiadających prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

W szczegółach pozwu na podstawie ustawy o wolności informacji (FOIA), o którym po raz pierwszy poinformował Todd Bensman, Centrum Studiów Imigracyjnych stwierdziło, że CBP Bidena zatwierdziła od stycznia do grudnia 2023 tajne loty, w ramach których setki tysięcy nielegalnych imigrantów z zagranicy przewieziono na co najmniej 43 różne amerykańskie lotniskar.

Program był częścią rozbudowy aplikacji CBP One. Jednak Centrum Studiów Imigracyjnych (CIS) zauważa, że ​​transport tych migrantów bezpośrednio do USA jest jednym z mniej znanych zastosowań aplikacji.

Cudzoziemcy, którzy nie mogą legalnie wjechać na teren USA, korzystają z CBP One w celu ubiegania się o zezwolenie na podróż i tymczasowe zwolnienie ze względów humanitarnych.

Na mocy tego zwolnienia warunkowego migranci mogą przebywać w USA przez dwa lata bez uzyskania statusu prawnego, a w międzyczasie mogą uzyskać zezwolenie na pracę.

Prawnicy nie ujawnili również miejsc odlotów zagranicznych lotnisk, przez co nie jest jasne, skąd pochodzą ci migranci.

Jednak osoby kwalifikujące się do wniosków CBP One to obywatele Kuby, Haiti, Wenezueli, Nikaragui, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu, Kolumbii i Ekwadoru