Lider konserwatystów Pierre Poilievre podniósł poprzeczkę swojej kampanii „Axe the Tax” o szczebel wyżej, wzywając Kanadyjczyków do protestowania przed biurami parlamentarzystów Partii Liberalnej i NDP oraz do bombardowania ich telefonami i e-mailami.

Podczas wiecu w Etobicoke  w niedzielę Poilievre powiedział, że liczy na Kanadyjczyków, aby pomóc mu w nakłonieniu rządu federalnego do zniesienia podatku węglowego przed zaplanowaną podwyżką w Prima Aprilis.

„Polityka nie jest sportem dla widzów” – powiedział Polievre do rozentuzjazmowanego tłumu zwolenników. – „To sport polegający na uczestnictwie. Jeśli nie ma Cię przy stole, jesteś w menu. Musisz więc siedzieć przy stole” – powiedział Poilievre.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Następnie przywódca konserwatystów zapowiedział „masową kampanię nacisku”, aby raz na zawsze położyć kres podatkowi węglowemu.

„Zamierzamy rozpocząć masową kampanię nacisku w parlamencie, ale musicie mnie poprzeć na miejscu. Ilu z Was napisze do swych posłów i zażąda, aby głosowali jak zdroworozsądkowi konserwatyści za obcięciem podatku? Ilu zorganizuje protesty przed biurami  liberalnych posłów, aby wywrzeć na nich presję, aby postąpili właściwie?” pytał Poilievre

„Ilu z was zamierza wysyłać e-maile do wszystkich swoich kontaktów w sieci i publikować posty we wszystkich mediach społecznościowych, aby każdy z sąsiadów wiedział o nadchodzącej podwyżce podatków z okazji Prima Aprilis?” – dodał.

„Ilu z Was będzie bombardować biura Liberałów i NDP  telefonami, aby upewnić się, że rozumieją, że ich wyborcy nie mogą już sobie pozwolić na płacenie?” – kontynuował Poilievre.

Od 1 kwietnia rząd Trudeau podniesie podatek węglowy o dodatkowe 17 centów za litr benzyny, 21 centów za litr oleju napędowego i 15 centów za metr sześcienny gazu ziemnego.

Niedawny sondaż Legera wykazał, że przeważająca większość Kanadyjczyków, siedmiu na dziesięciu, jest przeciwna zbliżającemu się podwyższeniu federalnego podatku węglowego.