Dziennikarka Radia Kanadyjskiego broni swojego raportu śledczego, w którym zdemaskowano klinikę „gender” w Quebecu za przepisywanie w niecałe dziesięć minut potencjalnie sterylizujących hormonów aktorce udającej nastolatkę .

W wywiadzie dla Tout le Monde en Parle z 3 marca dziennikarka Radia Kanadyjskiego Pasquale Turbide ujawniła , że ​​powodem sporządzenia raportu śledczego na temat „zmiany płci” dzieci były obawy rodziców. „Rodzice zaczęli do nas pisać zeszłego lata, kiedy wybuchły kontrowersje dotyczące imion, zaimków, łazienek dla każdej płci itp.” – powiedziała Turbide po francusku.

Według Turbide rodzice, którzy skontaktowali się z Radio-Canada, ujawnili, że ich dzieciom, które uważały, że są „transpłciowe”,  zaproponowano sterylizację i „blokery dojrzewania”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Zaczęliśmy się temu przyglądać i z łatwością znaleźliśmy piętnaście do dwudziestu osób, które opowiadały nam mniej więcej tę samą historię” – powiedział Turbide. „Byli to często rodzice o bardzo otwartych umysłach, otwarci na homoseksualizm, otwarci na wszystko, ale wpadali w panikę z powodu tempa działania systemu opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych”.

Podczas wywiadu Turbide ujawniła niebezpieczeństwa związane z przyjmowaniem leków blokujących dojrzewanie, zwłaszcza że wiele skutków ubocznych jest nadal nieznanych.

„Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że mogą mieć wpływ na rozwój mózgu” – stwierdziła.

„Dziewczyny biorą testosteron, chłopcy estrogen i jest to częściowo nieodwracalne” – dodała Turbide. „Niektóre rzeczy nie wracają, nawet jeśli się zatrzymają. Głos człowieka pozostanie zmieniony przez większość lat. Twarz jej kształt  to kolejna rzecz, na którą ma to wpływ. Jeśli jesteś dziewczyną, możesz stać się bezpłodna. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko może to zajść.”

Turbide wskazał ponadto, że niektóre kraje skandynawskie starają się zakazać nieodwracalnych metod terapii  dzieci.

Istnieją również   przytłaczające dowody  na to, że osoby, które przechodzą „zmianę płci”, są bardziej narażone na samobójstwo niż osoby, które nie zostaną poddane nieodwracalnej operacji. Szwedzkie badanie wykazało, że u osób, które przeszły operację zmiany płci, ryzyko samobójstwa było 19,2 razy większe.

W poniedziałek w związku z audycją Radia Canada działacze transpłciowi wybili szyby w budynku stacji.

za lifesite news, cbc