Członkowie społeczeństwa dołączyli do polityków i dygnitarzy, aby złożyć hołd Brianowi Mulroneyowi, którego trumna wystawiona została na Wzgórzu Parlamentarnym.

Okryta flagą trumna 18. premiera Kanady będzie wystawiona przez dwa dni w budynku Sir Johna A. Macdonalda przy Wellington Street przed pogrzebem państwowym, który odbędzie się w sobotę w Montrealu.

Tuż przed godziną 12:00 ludzie  zaczęli ustawiać się w kolejce na Wellington Street, aby złożyć kondolencje rodzinie Mulroney. Pierwszą osobą w kolejce był Gordon Pavey, który w latach 1989–1993 pracował jako członek ochrony Mulroneya.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Bycie tutaj było dla mnie ważne, ponieważ byłem bardzo blisko rodziny” – Pavey powiedział na Wellington Street starszemu korespondentowi politycznemu CTV News, Mike’owi Le Couteurowi. „Pomyślałem, że przyjdę dzisiaj, aby złożyć wyrazy szacunku i kondolencje pani Mulroney oraz każdemu członkowi rodziny, który może tu być”.

Na ulicach otaczających budynek Sir Johna A. Macdonalda występuje wzmożona obecność policji, a wszyscy odwiedzający muszą przejść kontrolę bezpieczeństwa.