Operator Highway 407 prowadzi promocję oferującą bezpłatny dostęp w godzinach szczytu, ale dostęp do oferty będą mieli tylko niektórzy.

W oświadczeniu operator płatnej, prywatnej trasy ekspresowej o długości 108 km poinformował, że od kwietnia do czerwca niektórzy kierowcy korzystający z tej arterii będą mogli bezpłatnie jeździć od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 9:30 oraz od 15:00 do 17:30.

„Promocje dla klientów są powszechną praktyką biznesową i czymś, co 407 ETR zapewnia naszym kierowcom na przestrzeni lat” – oznajmił rzecznik w e-mailu. „Ta promocja to tylko jeden ze sposobów, w jaki zachęcamy kierowców do częstszego korzystania z autostrad, dając im więcej czasu na rzeczy najważniejsze”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Nie jest jasne, w jaki sposób klienci są wybierani do bezpłatnego dostępu.

Otwarta w 1997 r. autostrada 407, biegnąca na północ od Toronto, biegnie ze wschodu na zachód z Burlington do Pickering w Ontario.

W 1999 roku były premier Mike Harris podpisał umowę dzierżawy na 99 lat z prywatnym konsorcjum na obsługę autostrady, która miała odciążyć bardzo zatłoczoną autostradę 401.

Od tego czasu operator autostrady stwierdził, że natężenie ruchu na trasie ekspresowej wzrosło o ponad 95%.

W lutym opłaty za przejazd autostradą wzrosły nieznacznie po 4-letnim zamrożeniu cen spowodowanym pandemią. W grudniu agencja podała , że ​​podwyżka prawdopodobnie spowoduje miesięczny wzrost o mniej niż 5 dolarów dla przeciętnego klienta.