Ottawa rozważa uruchomienie w czerwcu nowej rundy finansowania programów “bezpiecznej podaży narkotyków”, a tymczasem policja RCMP ogłosiła 8 kwietnia najnowsze wyniki śledztwa  przechwytywania narkotyków , w ramach którego wykryto masowe dostawy “bezpieczniejszych” opioidów.

Handlarze narkotyków pozyskują duże ilości finansowanych przez rząd darmowych bezpieczniejszych opioidów, a następnie odsprzedają je na ulicy – twierdzi RCMP w Prince George w Kolumbii Brytyjskiej. Rzecznik powiedział, że narkotyki najwyraźniej są gdzieś sprzedawane, ale nie może ujawnić, czy trwające dochodzenie wykazało, iż trafiały one w ręce nastolatków.

Niektórzy pracownicy zajmujący się uzależnieniami w Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że bezpieczniejsze opioidy są obecnie powszechnymi narkotykami rekreacyjnymi wśród młodzieży, a część osób popada w uzależnienie. Jest to problem leżący w centrum krajowej debaty na temat bezpieczniejszych dostaw.

21 lutego RCMP odkryło nielegalne dostawy bezpieczniejszych narkotyków   Campbell River na wyspie Vancouver. Handlarze otrzymują narkotyki przez podstawione osoby.
RCMP  twierdzi, że to „alarmujący trend”. „  „Nasza teoria śledcza jest taka, że ​​te narkotyki gdzieś trafiają – są gromadzone masowo. Nie są to małe ilości, które lokalizujemy i odkrywamy w trakcie naszego dochodzenia. To duże ilości. Więc to gdzieś zmierza.

Doktor Mark Mallet,  w Victoria General Hospital, twierdzi, że część z nich z pewnością jest sprzedawana nastolatkom „Wiemy, że młodzież uzależnia się od opioidów dzięki bezpieczniejszej podaży. Osobiście znam kogoś, komu się to przydarzyło i rozmawiałem z wieloma lokalnymi lekarzami, których nastoletnim pacjentom to się przydarzyło. Mam też nastoletnie dzieci, które mówią mi, że znają innych uczniów szkół średnich, którzy uzależnili się od bezpieczniejszych opioidów”

31 marca wygasło finansowanie przez Ottawę wielu programów dostaw narkotyków w całym kraju, a rząd federalny rozważa obecnie nową rundę finansowania.  Health Canada   wydało ponad 88,3 mln dolarów na projekty bezpieczniejszych dostaw w Kolumbii Brytyjskiej, Manitobie, Ontario, Quebecu i Nowym Brunszwiku.
Rzeczniczka Health Canada Tammy Jarbeau powiedziała „The Epoch Times” w e-mailu z 8 kwietnia, że ​​departament analizuje obecnie wnioski o finansowanie. Powiedziała, że ​​planuje rozpocząć nowe finansowanie 1 czerwca a nowe finansowanie może pokryć działania programu do 31 marca 2028 r.

.
Urzędnicy BC często powołują się na dane koronera pokazujące, że ludzie nie umierają z powodu przedawkowania hydromorfonu. Hydromorfon jest głównym bezpieczniejszym opioidem, chociaż prowincja rozszerza też wydawanie bezpieczniejszego fentanylu i innych narkotyków. Hydromorfon jest również znany pod marką Dilaudid lub nazwą uliczną „Dillies”.

Chociaż młodzież może nie umrzeć z powodu przedawkowania hydromorfonu, istnieje obawa, że ​​młodzi ludzie rozpoczynają drogę uzależnienia od hydromorfonu, a następnie przechodzą w kierunku silniejszych doznań oferowanych przez fentanyl.

Argument dostarczania osobom uzależnionym bezpiecznych narkotyków jest taki, że te, które uzyskują nielegalnie są często zanieczyszczone niebezpiecznymi substancjami i złej jakości.

 

Za Epoch Times