Kuratorium szkół katolickich w Toronto (TCDSB) opowiedziało się przeciwko wnioskowi członka zarządu Michaela Del Grande, domagającego się wywieszenia flag pro-life na wszystkich budynkach szkolnych w   maju. W 2021 r. ta sama rada głosowała za wywieszeniem flag „dumy gejowskiej”.

Głosowanie przeciwko wnioskowi Del Grande w sprawie ochrony życia poczętego odbyło się podczas regularnego posiedzenia zarządu we wtorek wieczorem, które było pełne publiczności popierającej wniosek.

Wniosek Del Grande został odrzucony większością 8 do 2 głosów. Powiernik Scarborough, Garry Tanuan, był jedynym powiernikiem poza Del Grande, który głosował za wnioskiem.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W sumie powiernicy odrzucili dwie inicjatywy pro-life Del Grande: pierwsza, która przewidywała wywieszenie flagi pro-life na wszystkich szkołach w maju, a druga, zgodnie z  należało edukować uczniów o sprawie pro-life w dniu Kanadyjskiego Marszu dla Życia.

Prezentując wniosek przed głosowaniem, Del Grande powiedział kuratorom że „istnieje szansa, aby zaprezentować się jako obrońcy praw człowieka w największej bitwie o sprawiedliwość społeczną naszych czasów”. „Jesteśmy przecież radą pro-life”

Po powiedzeniu tego  na galerii publicznej rozległy się brawa ok 50 obserwatorów co natychmiast wywołało gniew przewodniczącej TCDSB, Nancy Crawford.

Kuratorka Maria Rizzo oskarżyła Del Grande o próbę przeniesienia „paskudnej polityki” „ do tej sali konferencyjnej lub do naszych klas”.

Rizzo twierdził, że powodem, dla którego zarząd głosował za zezwoleniem na wywieszenie flagi „dumy” w 2021 r., był fakt, że w przeciwieństwie do wniosku Del Grande w sprawie ochrony życia była to inicjatywa „skierowana przez studentów”, nie wspominając o niezmiennym potępieniu przez Kościół katolicki ideologii którą reprezentuje flaga LGBT.

 

Uczestnicy na galerii wielokrotnie wyrażali swoje niezadowolenie  za to, że kuratorium nie poparło wniosku Del Grande. W rezultacie przewodnicząca TCDSB, Nancy Crawford, wyrzuciła ich z sali po wielokrotnych ostrzeżeniach, aby zachowywali się cicho, zauważając, że mogą obejrzeć resztę spotkania, ponieważ wszyscy mają „komputery”.

Wkrótce po głosowaniu wiele osób w galerii zaczęło krzyczeć „wstyd, wstyd”, a jedna z osób głośno powiedziała: „To nie jest  katolicka rada”.

Dyrektor ds. operacji politycznych w Campaign Life Coalition (CLC), Jack Fonseca, powiedział LifeSiteNews, że „TCDSB skompromitowała się”, głosując przeciwko wnioskowi Del Grande. „Większość powierników okazała się obojętna na podjęcie jakichkolwiek poważnych wysiłków na rzecz ochrony życia niewinnych i bezbronnych nienarodzonych dzieci, którym grozi śmierć w wyniku aborcji” – stwierdził. „Ośmiu powierników, którzy głosowali za odrzuceniem tego potężnego i potencjalnie zmieniającego kulturę wniosku o prawo do życia, napluło w twarz Bogu, twórcy życia, który z pewnością pragnie, aby każdy katolik bronił niewinnych przed śmiercią”.

Fonseca dodał że gdyby wniosek Del Grande został przyjęty, byłby to „piękny symbol pro-life wiszący nad każdą szkołą, a wraz z nim cały dzień zajęć pro-life”.

Niedawno Neil MacCarthy, dyrektor ds. public relations i komunikacji archidiecezji Toronto, powiedział LifeSiteNews , że arcybiskup Francis Leo „nie” będzie obecnie komentował tej sprawy.

Pomimo decyzji komisji nauczanie Kościoła katolickiego na temat świętości życia pozostaje jasne i niezmienne.

Encyklika papieża Jana Pawła II pro-life  Evangelium vitae  (Ewangelia życia) potwierdziła niezmienne, tradycyjne i historyczne nauczanie Kościoła na temat świętości życia ludzkiego i wagi zbrodni aborcji.

CLC ​​poprosiła Kanadyjczyków, którzy chcą wyrazić swoją wdzięczność Del Grande, okazanie tego poprzez przekazanie datków na jego  fundusz obrony prawnej .  

Aby z szacunkiem wyrazić swoją opinię na temat wniosku Del Grande w sprawie ochrony życia i głosowania przeciwko niemu, proszą o kontakt:  

 

Joseph Martino
Oddział 1: Etobicoke
Telefon: 416-512-3401
E-mail:  joseph.martino@tcdsb.org 

Markus de Domenico (wiceprzewodniczący)
Oddział 2: Etobicoke
Telefon: 416-512-3402
E-mail:  markus.dedomenico@tcdsb.org 

Ida Li Preti
Odział 3: North York
Telefon: 416-512-3403
E-mail:  ida.lipreti@tcdsb.org 

Teresa Lubinski
Okręg 4: Parkdale-High Park, Etobicoke-Lakeshore
Telefon: 416-512-3404
E-mail:  teresa.lubinski@tcdsb.org 

Maria Rizzo
Ward 5: North York
Telefon: 416-512-3405
E-mail:  maria.rizzo@tcdsb.org 

Frank D’Amico, CD
Ward 6: York
Telefon: 416-512-3406
E-mail:  frank.damico@tcdsb.org 

Michael Del Grande
Ward 7: Scarborough-Agincourt
Telefon: 416-512-3407
E-mail:  mike.delgrande@tcdsb.org 

Garry Tanuan
Ward 8: Scarborough
Telefon: 416-512-3408
E-mail:  garry.tanuan@tcdsb.org 

Kevin Morrison
Ward 9: Toronto
Telefon: 416-512-3409
E-mail:  kevin.morrison@tcdsb.org 

Daniel Di Giorgio
Okręg 10: Toronto
Telefon: 416-512-3410
E-mail:  daniel.digiorgio@tcdsb.org 

Angela Kennedy
Ward 11: East York, Toronto
Telefon: 416-512-3411
E-mail:  angela.kennedy@tcdsb.org 

Nancy Crawford (przewodnicząca)
Oddział 12: Scarborough
Telefon: 416-512-3412
E-mail:  naancy.crawford@tcdsb.org 

Arcybiskup Franciszek Leon  

Telefon:  (416) 934-0606  

E-mail: komunikacja@archtoronto.org 

za lifesite news