Ontario nie będzie wymagać od uczniów zaszczepienia się przeciwko COVID-19   i nie doda szczepionki do listy szczepień obowiązujących w szkole, która obejmuje choroby takie jak polio i odra, zapowiedział główny lekarz  prowincji dr Kieran Moore.

„Musimy przyjrzeć się trendom i utrzymującemu się zagrożeniu  wirusem. Jeśli utrzymuje się sezon po sezonie i jest zagrożeniem stałym,  dokonamy przeglądu…

Moore powiedział, że choć Ontario zbliża się do celu w zakresie szczepień przeciwko COVID-19, musi również przygotować się na nadchodzący sezon grypowy, który „może również  mieć poważny wpływ na nasz system opieki zdrowotnej”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jak poważny będzie sezon grypowy i kiedy osiągnie szczyt, nie wiadomo, powiedział Moore, dodając, że najlepszą ochroną jest zaszczepienie się przeciwko grypie.

Oprócz organizowanych imprez plenerowych, limity przepustowości na świeżym powietrzu są znoszone również w większości innych sektorów, takich jak targi i festiwale, tereny zewnętrzne muzeów i ogrodów zoologicznych, stoki narciarskie oraz inne obiekty rekreacyjne na świeżym powietrzu, poinformowała rzecznik Ministra Zdrowia.

Spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu są nadal ograniczone do 100 osób, a limity pojemności na świeżym powietrzu w klubach nocnych pozostają niezmienione.

Niektóre miasta, w tym Toronto, już zdecydowały się nie organizować w tym roku tradycyjnej parady Świętego Mikołaja.

Prowincja ogłosiła w czwartek, że począwszy od połowy listopada zapewni dostawę zestawów do  samodzielnego testowania się w domu do wszystkich szkół finansowanych ze środków publicznych, a także zwiększy wymagania dotyczące szybkich testów dla nieszczepionych pracowników. Prowincja poinformowała również w czwartek, że przedłuża do końca marca tymczasową podwyżkę płac dla ponad 150 000 pracowników pomocy osobistej finansowanych ze środków publicznych.

Podwyżka w wysokości od dwóch do trzech dolarów za godzinę została wprowadzona w październiku ubiegłego roku i miała wygasnąć pod koniec miesiąca.

Również lekarka z Ontario, któremu zabroniono wydawania zwolnień medycznych dla szczepionek COVID-19, ma teraz zawieszoną licencję.

College of Physicians and Surgeons of Ontario twierdzi, że zawiesił certyfikat rejestracji doktor Rochagne Kilian na podstawie przepisów, które pozwalają na wydawanie takich nakazów, gdy istnieją dowody że pacjenci byliby narażeni na ryzyko obrażeń.

Publiczne rejestry uczelni wymieniają Kilian jako lekarza rodzinnego w Owen Sound. Ma prawo odwołać się od postanowienia tymczasowego kolegium w sądzie.

Tutaj wypowiedź dr Killian, która 9 października zrezygnowała z Grey Bruce Health Services