Policja w regionie Durham ostrzega opinię publiczną, że brutalny przestępca wysokiego ryzyka został wypuszczony przez sąd z aresztu i może stanowić zagrożenie.

Policja poinformowała, że 45-letni Keith Theodore Constantin został aresztowany za złamanie warunków nałożonych na niego przez sąd. Został zatrzymany na rozprawie w sprawie zwolnienia za kaucją i zwolniony następnego dnia. Według policji obecnie mieszka w rejonie Oshawy.

Policja twierdzi, że Constantin stwarza „znaczne ryzyko” dla społeczności, zwłaszcza dzieci.

„Policja prosi społeczeństwo o zachowanie czujności i zwracanie uwagi na otoczenie” – napisano w oświadczeniu. „Wszelkie podejrzane lub niebezpieczne zachowania należy zgłaszać bezpośrednio policji”.

Według policji Constantin był wcześniej skazany za napaść na tle seksualnym, napaść na tle seksualnym z użyciem broni, napaść z użyciem broni, napaść, rabunek, posiadanie materiałów wybuchowych, groźby i niezastosowanie się do nakazów zwolnienia..

Zgodnie z obecnymi warunkami zwolnienia za kaucją Constantinowi nie wolno przebywać sam na sam z osobami poniżej 16 roku życia, musi on trzymać się z dala od przedszkoli, szkół, placów zabaw i kąpielisk, w których mogą przebywać osoby poniżej 16 roku życia, a także musi przestrzegać godziny policyjnej od 11:00 do 6:00 rano