– Muzułmańska Rada Peel (MCP) to organizacja parasolowa, której celem jest zaspokajanie potrzeb społeczności muzułmańskiej w zakresie polityki publicznej i współpracy z rządami. Muzułmanie w Mississauga stanowią ponad 12% populacji miasta; ponad 120 000 mieszkańców. Nasze centra islamskie, meczety, szkoły i organizacje non-profit są integralną częścią tętniącej życiem społeczności i dobrobytu miasta.

MCP z dumą popiera kandydaturę Carolyn Parrish na burmistrza Mississauga. Carolyn przez całe życie była zaangażowana w służbę publiczną, niestrudzenie opowiadając się za tymi, którzy nie mają głosu. Jej rozległe doświadczenie zarówno na szczeblu gminnym, jak i federalnym sprawia, że ​​ma wyjątkowe kwalifikacje do kierowania naszym miastem w sposób uczciwy i współczujący. – czytamy w komunikacie Rady

„Wybory na burmistrza Mississauga stanowią kluczową okazję do zaangażowania obywatelskiego. Biorąc pod uwagę obawy społeczności muzułmańskiej dotyczące kwestii porządku publicznego, zarówno lokalnie, jak i globalnie, oceniliśmy wszystkich kandydatów i ich osiągnięcia w istotnych kwestiach. Chociaż MCP angażowała się już  w wyborach, po raz pierwszy formalnie popieramy kandydata w imieniu społeczności muzułmańskiej” – poinformował Imam Ibrahim Hindy, członek zarządu MCP.

Według sondażu przeprowadzonego przez Canadian Muslim Vote muzułmańscy mieszkańcy Mississauga niepokoją się kryzysową sytuacją w mieszkalnictwie transporcie, a także wsparciem dla nowych przybyszów,  rosnącym wskaźnikiem islamofobii i nienawiści oraz Palestyną.

Wierzymy, że Carolyn ma największe doświadczenie w stawianiu czoła tym problemom.

Jako radna Carolyn wspiera społeczność muzułmańską w Mississauga, niezależnie od tego, czy chodzi o rozwiązywanie problemów z pozwoleniami na miejsca kultu, jej głośne stanowisko przeciwko islamofobii, czy też aktywne uczestnictwo w wydarzeniach i programach społecznościowych.

Rozumiejąc, że problemy globalne mają skutki lokalne, Carolyn przez 13 lat jako członkini parlamentu była gorącą zwolenniczką praw Palestyny. Popierała i przyjęła wniosek Rady Mississauga o zawieszenie broni w Gazie w obliczu trwającego ludobójstwa dokonywanego przez Izrael.

Doświadczenia Carolyn wiele mówią o jej zaangażowaniu na rzecz dobrobytu i sprawiedliwości społeczności. Jej wizja i przywództwo są tym, czego Mississauga potrzebuje, aby nadal rozwijać się jako zróżnicowane i inkluzywne  miasto – konkludują autorzy notatki prasowej wydanej przez radę.