Czy Biden przetrwa po debacie?

Mimo, że Trump z łatwością pokonał Bidena, to może mieć trudniejszą drogę do prezydentury.  Występ urzędującego prezydenta daje demokratom wszystkie potrzebne wymówki, aby go zastąpić. Biden wyglądał absolutnie niekompetentnie  – do tego stopnia, że ​​nawet moderatorzy CNN nie mogli mu pomóc w debacie.

Prezydent Biden i Donald Trump spierali się o gospodarkę, Covid-19 i aborcję przez pierwsze 20 minut czwartkowej debaty, a potem zrobiło się personalnie, z obelgami na temat tego, kto jest najgorszym prezydentem, a kto przestępcą.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kiedy to się stało, eksperci polityczni wyrazili poważne zaniepokojenie występem Bidena, Trump nie rozumiał co mamrotał na końcu zdania, zarzucił prezydentowi, że nigdy nie poddał się testowi na zdolności poznawcze.

Po debacie eksperci polityczni podnieśli alarm w sprawie fatalnej sytuacji Bidena.

John King z CNN powiedział, że Demokraci, których słyszał, popadli w „ panikę”, a niektórzy mówili o udaniu się do Białego Domu, aby poprosić Bidena o ustąpienie.

Chris Wallace powiedział, że Biden „utopił dziś wieczorem swoją kampanię”.

Debata między Bidenem i Trumpem zakończyła się przemówieniem końcowym, po którym nastąpiły sekundy ciszy, podczas których obaj panowie pozostali na swoich miejscach.

Nie uścisnęli sobie dłoni i Trump ostatecznie zszedł ze sceny. Nie uścisnęli sobie dłoni również na początku debaty.

Biden w swoim oświadczeniu końcowym podkreślił różne osiągnięcia swojej pierwszej kadencji, w tym zmniejszenie deficytu federalnego, obniżenie kosztów leków na receptę i wymianę ołowianych rur w społecznościach zagrożonych.

Debata była transmitowana w telewizji kablowej CNN, na stronie CNN w serwisie YouTube oraz w stacji MAX. Oczekiwano, że obejrzy ją kilkadziesiąt milionów widzów.