W związku ze strajkiem LCBO władze prowincji udostępniły interaktywną mapę (kliknij) mającą na celu umożliwienie konsumentom znalezienie tysięcy sprzedawców detalicznych i lokalnych producentów alkoholu

Wśród sprzedawców detalicznych znajduje się ponad 1000 lokalnych browarów, winiarni, sklepów z winem, gorzelni oraz innych punktów sprzedaży, takich jak LCBO Convenience Outlets, The Beer Store i licencjonowane sklepy spożywcze.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mapa online pozwala użytkownikom znaleźć lokalizację, w której sprzedaje się piwo, wino, cydr, napoje spirytusowe lub gotowe do spożycia koktajle alkoholowe. Prowincja twierdzi, że mapa będzie regularnie aktualizowana w miarę rozszerzania sprzedaży alkoholu na większą liczbę licencjonowanych sklepów spożywczych i convenience.

Według danych prowincji, na mapie ukazanych jest obecnie 628 winnic i sklepów detalicznych z winami, 82 sklepy detaliczne z gorzelniami, 373 browary, 448 sklepów spożywczych, 389 sklepów LCBO Convenience Outlets i ponad 400 sklepów The Beer Store.

„Mimo że pracownicy LCBO strajkują, nadal istnieje wiele możliwości zakupu piwa, wina, cydru, napojów chłodzących, a nawet mocnych alkoholi, w tym produktów wytwarzanych tutaj, w Ontario” – uspokaja premier Doug Ford w filmie udostępnionym na X. „Stworzyliśmy tę przydatną nową mapę, aby pokazać, które sklepy są otwarte i co sprzedają”.

Związki zawodowe OPSEU reprezentujące pracowników LCBO domagają się podwyżek płac i większej liczby etatów, twierdząc, że obecnie 70 proc. pracowników zatrudnionych jest na pół etatu.

Z plikami z The Canadian Press