Burmistrz wzywa do usunięcia amerykańskiej aktywistki z panelu debaty w Winnipegu
Burmistrz Brian Bowman wezwał do usunięcia amerykańskiej aktywistki Lindy Sarsour z zaplanowanego na piątek spotkania w Winnipegu.
Rada Planowania Społecznego w Winnipegu i Kanadyjski Muzułmański Instytut Kobiet zaprosiły Sarsour do udziału w wydarzeniu pod tytułem Sorry Not Sorry: Unapologetically Working for Social Justice.
Wydarzenie zaplanowano na 26 kwietnia w centrum ukraińskim.
„Burmistrz Bowman nie uważa za stosowne zapewnienie tej osobie publicznej platformy do dalszego propagowania antysemickich poglądów i nienawiści” – oświadczył urząd burmistrza.
Linda Sarsour “nieustannie atakowała prawo Izraela do istnienia”. Burmistrz złożył oświadczenia w towarzystwie przedstawicieli Żydowskiej Federacji Winnipeg, B’nai Brith Canada i innych organizacji Winnipeg.
Sarsour jest szczerym krytykiem państwa Izrael i zwolennikiem praw palestyńskich. Została oskarżona o antysemityzm ze względu na jej poparcie dla ruchu bojkotu Izraela i obłożenia tego państwa sankcjami.
Ran Ukashi, krajowy dyrektor Ligi Praw Człowieka w B’nai Brith Canada oskarżył Sarsour o “występowanie wspólnie z terrorystami i bagatelizowanie aktów antysemityzmu”.
Kate Kehler, dyrektor ds. Planowania społecznego w Winnipeg, tłumaczyła, że ​​Sarsour została zaproszona ze względu na jej osiągnięcia w budowaniu mostów między grupami społecznymi.
Dodała, że Sarsour nie zostałaby zaproszona, gdyby promowała nienawiść.