Dwóch rabinów z przygotowującej do wojska szkoły religijnej w osadzie żydowskiej na Zachodnim Brzegu zostało nagranych w trakcie obraźliwych i rasistowskich wypowiedzi na temat Arabów, broniących światopoglądu Adolfa Hitlera i otwarcie promujących żydowską dominację.

W serii niedatowanych nagrań opublikowanych w poniedziałek przez kanał Channel 13 w Izraelu  można usłyszeć rabina Eliezera Kashtiela, szefa akademii Bnei David w Eli, wzywającego do zniewolenia „głupich i brutalnych” nie-Żydów z powodu ich genetycznej niższości – pisze na łamach Times of Israel TAMAR PILEGGI

https://www.timesofisrael.com/embracing-racism-rabbis-at-pre-army-yeshiva-laud-hitler-urge-enslaving-arabs/

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Goje będą chcieli być naszymi niewolnikami. Bycie niewolnikiem Żyda jest najlepsze. Cieszą się, że są niewolnikami, chcą być niewolnikami – mówi  w jednym z wideoklipów rabin „Zamiast po prostu chodzić po ulicach i być głupim, agresywnym i krzywdzić się nawzajem, kiedy już będą niewolnikami, ich życie może zacząć się kształtować”

” Zapytaj prostego Araba „gdzie chcesz być?” Chce być pod okupacją. Czemu? Ponieważ mają problemy genetyczne, nie wiedzą, jak prowadzić kraj, nie wiedzą, jak to zrobić. Spójrz na nich.”

W wykładzie Kashtiel propaguje rasizm przeciwko nie-Żydom.

„Tak, jesteśmy rasistami. Wierzymy w rasizm … Na świecie są rasy, a ludy mają cechy genetyczne, a to wymaga od nas, abyśmy starali się im pomóc – powiedział. „Żydzi są bardziej udaną rasą”.

W innym nagraniu z Jesziwy Bnei David opublikowanym przez Channel 13, można usłyszeć rabina Giorę Redlera wychwalającego ideologię Hiltera podczas lekcji o Holokauście.

„Zacznijmy od tego, czy Hitler miał rację, czy nie” – pyta uczniów. „Miał rację w każdym słowie, które powiedział… ale “był po prostu po złej stronie”.

Redler mówi dalej, że pluralizm jest „prawdziwym” ludobójstwem popełnianym na ludności żydowskiej, a nie “ostateczne rozwiązanie” nazistowskich Niemiec.

„Prawdziwy Holokaust nie miał miejsca, kiedy mordowali Żydów, to nie to. Wszystkie te wymówki – że były ideologiczne lub systematyczne – są nonsensem – powiedział. „Humanizm i świecka kultura„ Wierzymy w człowieka ” – to jest Holokaust”.

Wypowiedzi te potępili izraelscy posłowie, którzy wezwali do odebrania wszystkich dotacji państwowych przeznaczanych na tę szkołę.