W parku rozrywki Canada’s Wonderland w Vaughan uruchomiono rekordowy roller-coaster – Yukon Striker. Kolejkę zbudowała firma Bolliger & Mabillard, która w 2012 roku projektowała „giga-coaster” Leviathan. Podobnie jak Leviathan, Yukon Striker ma przekraczać granice wyobraźni wielbicieli tego typu atrakcji. Park rozpoczynając konstrukcję nie był pewny, czy przedsięwzięcie będzie opłacalne. Nie jest to rodzinna atrakcja, która przyciąga tłumy.

Wagonik na Yukon Striker jest zupełnie inny niż na innych kolejkach w parku. Jest bezpodłogowy i wygląda jak trzy rzędy zawieszonych w powietrzu siedzeń w kinie. Pasażer ma wrażenie, jakby był sam, zawieszony w przestrzeni.

Wagonik wjeżdża na wysokość prawie 2560 stóp. Z góry widać miasto i jezioro Ontario na horyzoncie. Zakręca w prawo i zatrzymuje się całkowicie nad przepaścią, tak że pasażerowie mają wrażenie, jakby wisieli nad niekończącą się przepaścią. Potem kolejka zjeżdża pionowo w dół z prędkością 130 kilometrów na godzinę. Yukon Striker jest najwyższą i najszybszą taką kolejką na świecie. Zjazd kończy się w tunelu pod jeziorkiem, po czym wagonik wjeżdża ostro w górę na największą na świecie pętlę, a dalej wykonuje obroty wokół własnej osi, co daje poczucie nieważkości, jeszcze jedną pełną pętlę, a na końcu, po krótkim przystanku – ostatni zjazd i podjazd.