Prowincja Obtario zwiększy ograniczenia prędkości na wybranych trzech odcinkach  autostrad serii 400 – w tym części QEW – w eamach nowego projektu pilotażowego.

Minister Transportu Ontario Jeff Yurek ogłosił w piątek, że ograniczenie prędkości wzrośnie ze 100 kilometrów na godzinę do 110 kilometrów na godzinę na następujących trasach:

  • Autostrada 402 z London do Sarni
  • QEW z St. Catharines do Hamilton
  • Autostrada 417 z Ottawy / Gloucester do granicy Ontario / Quebec

„Każdy z tych odcinków został wybrany, ponieważ nie trzeba było robić wielu zmian, a ich zjazdy są odpowiednio rozmieszczone ” – powiedział Yurek.

Projekt pilotażowy rozpocznie się we wrześniu i potrwa dwa lata.

„Nasz rząd uważa, że nowe ograniczenia prędkości wyrównają sytuację w stosunku do innych jurysdykcji i będą zgodne z tym, jak ludzie i tak jeżdżą”, powiedział Yurek.

“Ruch będzie prawdopodobnie trochę szybszy niż obecnie, ale zgodny z tym co mamy obecnie” – powiedział Yurek. Dodał również, że autostrady 400 serii zostały zbudowane z mając na uwadze bezpieczną jazdę do 120 kilometrów na godzinę – tak są wyprofilowane zakręty.

Rząd rozpocznie również szeroko zakrojone konsultacje na temat „bezpiecznego zwiększania” prędkości na autostradach w całej prowincji.

To wszystko jest częścią proponowanej ustawy Getting Ontario Moving Act, przedłożonej przez rząd Forda w zeszłym tygodniu.

Ustawa umożliwi też motocyklistom jazdę pasami HOV i wprowadzi bardziej surowe kary za jazdę zbyt wolno na lewym pasie.