To dobra wiadomość dla miasta, ale  zła dla kierowców z Toronto – burmistrz John Tory ogłosił plan „największego w historii” planu remontów infrastruktury.

„Od dawna mówi się, że Toronto tak naprawdę ma dwie pory roku – sezon zimowy i sezon remontowy – a w tym roku wydaje się, że mamy je w tym samym czasie, ponieważ wiosna tak naprawdę jeszcze nie nadeszła, a musimy ruszyć z budową – powiedział Tory.

Budżet przeznaczony na remonty przekracza miliard dolarów, plan obejmuje prócz ulic, także chodniki, wiadukty, utrzymanie sieci kanalizacyjnej i wodnej, a także przebudowę autostrady Gardiner.

Oto podział wydatków:

590 mln dol. na remonty i poprawę infrastruktury transportowej – w tym 170 mln dol. na remonty nawierzchni ulic, 200 mln dol. na utrzymanie autostrad, w tym prace remontowe przy Gardiner.

60 milionów dolarów na budowę i ulepszenie ścieżek rowerowych.

45 mln dol. na infrastrukturę Vision Zero i plan bezpieczeństwa drogowego.

115 mln dol. na rehabilitację mostów i wiaduktów – w tym cztery mosty na Don Valley Parkway

480 milionów dolarów na kanalizację i wodociągi w Toronto – niektóre z nich mają 140 lat i są wykonane z drewna…

„Niezależnie od tego, czy jeździsz samochodem, chodzisz, jeździsz rowerem, czy korzystasz z komunikacji miejskiej, ​​wszyscy chcemy mieć dobrze utrzymaną infrastruktury” – wyjaśnia Tory.

Dodaje, że 63 projekty będą realizowane w wydłużonych godzinach lub w 24-godzinnym harmonogramie, aby jak najszybciej zakończyć prace, by zminimalizować skutki, jakie mają skutki dla osób mieszkających w okolicy.

Plan budowy obejmie 50 głównych ograniczeń drogowych, 27 umiarkowanych ograniczeń drogowych i 51 ograniczonych dróg.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć interaktywną mapę wszystkich projektów budowlanych w Toronto.