Campaign Life Coaliation jedna z wiodących organizacji pro-life w Kanadzie uruchomiła stronę internetową, na której można znaleźć przewodnik po poglądach na temat obrony życia wśród kandydatów na posłów w październikowych wyborach federalnych.

Strona voteprolife.ca w najbliższych 5 miesiącach dostarczy Kanadyjczykom bardzo wiele cennych informacji – mówi Jack Fonseca, dyrektor CLC odpowiedzialny za polityczną stronę działań koalicji. Stawka jest wysoka, ponieważ jesienne wybory stanowią pierwszą okazję dla wyborców by pozbawić funkcji premiera kraju Justina Trudeau, jednego z najbardziej proaborcyjnej szefów rządu jakich miał ten kraj.

Biorąc pod uwagę obecne tendencje, opozycyjna dziś Partia Konserwatywna pod wodzą Andrew Scheer może utworzyć  mniejszościowy rząd. Nie jest wykluczone, że kwestia aborcji stanie się jednym z tematów kampanii wyborczej; chociaż sam lider Partii Konserwatywnej odżegnuje się od ponownego poruszania tego tematu.

Stanowisko antyaborcyjne zarzucają za to opozycji rządzący liberałowie, wskazując, że na Marszu Życia w Ottawie było 12 posłów konserwatywnych. Fonseca zachęca wszystkich do odwiedzenia strony voteprolife.ca w najbliższych miesiącach i polecenia jej wszystkim znajomym.