Campaign Life Coaliation jedna z wiodących organizacji pro-life w Kanadzie uruchomiła stronę internetową, na której można znaleźć przewodnik po poglądach na temat obrony życia wśród kandydatów na posłów w październikowych wyborach federalnych.

Strona voteprolife.ca w najbliższych 5 miesiącach dostarczy Kanadyjczykom bardzo wiele cennych informacji – mówi Jack Fonseca, dyrektor CLC odpowiedzialny za polityczną stronę działań koalicji. Stawka jest wysoka, ponieważ jesienne wybory stanowią pierwszą okazję dla wyborców by pozbawić funkcji premiera kraju Justina Trudeau, jednego z najbardziej proaborcyjnej szefów rządu jakich miał ten kraj.
[yop_poll id=”4″]
Biorąc pod uwagę obecne tendencje, opozycyjna dziś Partia Konserwatywna pod wodzą Andrew Scheer może utworzyć  mniejszościowy rząd. Nie jest wykluczone, że kwestia aborcji stanie się jednym z tematów kampanii wyborczej; chociaż sam lider Partii Konserwatywnej odżegnuje się od ponownego poruszania tego tematu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stanowisko antyaborcyjne zarzucają za to opozycji rządzący liberałowie, wskazując, że na Marszu Życia w Ottawie było 12 posłów konserwatywnych. Fonseca zachęca wszystkich do odwiedzenia strony voteprolife.ca w najbliższych miesiącach i polecenia jej wszystkim znajomym.