Ontario rozszerza dystrybucję piwa, wina i cydru. Jeszcze tego lata napoje procentowe będzie można kupić w 300 sklepach, w których do tej pory nie były dostępne. Rząd ogłosił we wtorek, że zwiększy liczbę sklepów LCBO w rejonach, gdzie ich zagęszczenie jest niewielkie, a także dopuści sprzedaż alkoholu w większej liczbie sklepów spożywczych. Pierwsze nowe sklepy pojawią się w sierpniu, powiedział minister Vic Fedeli. Minister dodał, że rząd nie tylko ułatwia życie mieszkańcom prowincji, lecz także generuje dochód i tworzy nowe miejsca pracy.

Liczba sklepów LCBO w odległych rejonach wrośnie do 60 w sierpniu i do 200 na wiosnę 2020 roku. Będą przemianowane na LCBO Convenience Outlets. Od września alkohol będzie też dostępny w 87 dodatkowych sklepach spożywczych. W ten sposób piwo i wino będzie można kupić w 450 sklepach spożywczych w całej prowincji.

Rząd wprowadził również ustawę, która likwiduje 10-letnią umowę z Beer Store, która ogranicza liczbę punktów sprzedaży alkoholu. Ustawa nie ma jeszcze mocy prawnej. Trwają negocjacje z Beer Store.