Burmistrz Brampton Patrick Brown wystąpił z pomysłem rozdawania mieszkańcom specjalnych saszetek blokujących sygnały o częstotliwościach radiowych. Do takiej torebki, działającej na zasadzie klatki Faradaya, właściciele samochodów mogliby chować kluczyki, by uniemożliwić złodziejom zdalne otwarcie pojazdu. Pomysł będzie przedstawiony w komisji miejskiej, a jeśli zostanie wstępnie zaaprobowany, radni Brampton podejmą decyzję w tej sproawie w przyszłym tygodniu.

Saszetki miałyby być rozdawane za darmo właścicielom samochodów z pięciu rejonów miasta. Ma to pomóc w zapobieganiu kradzieżom.

Złodzieje wykorzystują popularne systemy zdalnego uruchamiania i otwierania nowych samochodów, odczytują częstotliwość kluczyka przechowywanego w domu, a potem generują tę częstotliwość, otwierają sobie samochód i odjeżdżają. To wszystko trwa nie dłużej niż 60 sekund.

Mieszkańcy Brampton tracą w ten sposób setki milionów dolarów, mówi burmistrz Brown. To też przyczyna wzrostu składek ubezpieczeniowych.

W najnowszych danych policji regionalnej z Peel w ubiegłym roku liczba kradzieży samochodów wzrosła o 92 proc. względem roku 2019. W 2022 roku w regionie zgłoszono 5811 przypadków kradzieży.