Władze Holy Rosary Catholic School usunęły plakat z cytatem Adolfa Hitlera, który był częścią wystawy przygotowanej na zakończenie roku klas ósmych. Wisiał dwa dni. Zdanie brzmiało: “Don’t cry because it’s over, smile because it happened (Adolf Hitler)”. Zwrócili na niego uwagę koszykarze, którzy wieczorem grali na szkolnej sali gimnastycznej. Rzecznik prasowy katolickiego kuratorium przeprosił za incydent. Dodał, że pracownicy szkoły, zlokalizowanej przy Bathurst St. i St. Clair Ave. W., rozmawiali z uczniem, który przygotował plakat. Uczeń ponoć wyraził skruchę, a kuratorium stwierdziło, że użycie cytatu nie było zamierzone. Chłopak powiedział, że szukał „inspirującego zdania” w internecie i nie wiedział, że to słowa Hitlera. „Uczeń nie wiedział, że reżim nazistowski odpowiada za zabójstwo 6 milionów Żydów i miliony innych, m.in. Romów i homoseksualistów”.

Przed zakończeniem roku nauczyciel poprosił uczniów, by przygotowali plakaty ze swoim zdjęciem i wybranym cytatem. Później materiał był pokazywany w formie prezentacji. Na cytat zwrócił uwagę dyrektor i matka ucznia, która wieczorem przeprowadziła z nim rozmowę wyjaśniającą. Plakat został jednak potem na ścianie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Uczeń nie wiedział jednak, znaleziony w internecie cytat został błędnie przypisany Hitlerowi. Najczęściej sądzi się, że słowa te wypowiedział dr Seuss, ale nie ma co do tego stuprocentowej pewności.