Dr Theresa Tam, główna urzędniczka federalna ds. zdrowia publicznego, apeluje o obchodzenie święta Dziękczynienia w bezpieczny sposób. Podkreśla, że spotkania w kręgach przyjaciół i rodziny w zamkniętych pomieszczeniach powinno się ograniczać do minimum, zwłaszcza w Quebecu i Ontario, gdzie najszybciej przybywa nowych przypadków zakażenia koronawirusem. “Musimy poważnie podejść do planowania”, mówi Tam.

Jeśli zamierzamy świętować na dworze, należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego, a także nie dzielić się jedzeniem podczas posiłku. Tam poparła też spotkania przy indyku w formie wirtualnej.

W kilku częściach Kanady liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 zaczęła szybko rosnąć. W niedzielę w Quebecu zdiagnozowano ponad 1000 osób i był to trzeci dzień z rzędu z takim wynikiem. Rząd prowincji przedstawił w poniedziałek plan przeniesienia trzech miast w regionie Gaspesie do strefy zagrożenia koronawirusem. W Ontario w zeszłym tygodniu codziennie odnotowywano ponad 500 nowych przypadków. Prowincja zaostrzyla zasady odnoszące się do restauracji, barów i klubów fitness w Toronto, regionie Peel i Ottawie. W tym tygodniu wchodzą też w życie nowe możliwości wykonywania testów.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU