Canada Day nieodłącznie kojarzy się z pokazami fajerwerków i festynami. W tym roku – w 152. rocznicę Konfederacji – atrakcji nie zabraknie.

Festyny:

Toronto Ribfest – odbędzie się znów w Centennial Park w Etobicoke. Zagra kilkanaście zespołów, przygotowano atrakcje dla dzieci. Start w piątek o 3 po południu, zakończenie 1 lipca o 10 wieczorem.

Celebrate Canada – festyn w Canada’s Wonderland będzie trwał dwa tygodnie i rozpocznie się 29 czerwca. Będą występować artyści uliczni i West Cost Lumberjack Show. Pokaz fajerwerków 1 lipca. Opłata za wsptęp na festyn jest wliczona w cenę biletu do parku rozrywki.

Redpath Waterfront Festival – okazja do zobaczenia majestatycznych żaglowców. Statki zawijają do Toronto co trzy lata. Będzie możliwość wejścia na pokład. Po raz pierwszy udział w festiwalu zgłosiła kanadyjska straż przybrzeżna. Na stałym lądzie – jarmark morski z jedzeniem i przedmiotami inspirowanymi morzem. Początek w sobotę, koniec w poniedziałek.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

East York Toronto Canada Day Parade & Festival – parada to najstarszy festyn organizowany corocznie w Canada Day. Przemarsz ruszy w poniedziałek z Dieppe Park, a zakończy się w formie Party in the Park w Stan Wadlow Park. Pokaz fajerwerków o 10 wieczorem.

Blue Jays vs. Kansas City Royals – podobno jeszcze są wolne bilety na mecz Toronto Blue Jays w Canada Day.


Skąd wystrzelą fajerwerki? Pokazy zaczynają się około 10 wieczorem i są planowane w następujących parkach: Ashbridges Bay Park, Amesbury Park, Canada’s Wonderland, Centennial Park (podczas Ribfest), Downsview Park, Mel Lastman Square, Milliken Park, Stan Wadlow Park, Weston Lions Park.

TTC będzie jeździć według świątecznego rozkładu jazdy, a GO – według sobotniego. Kilka najważniejszych atrakcji turystycznych w Toronto będzie w poniedziałek otwartych (ROM, CN Tower, Casa Loma, Toronto Zoo, Hockey Hall of Fame, Ontario Science Centre, Canada’s Wonderland, Ripley’s Aquarium of Canada).

Jeśli chodzi o sklepy, to LCBO i Beer Stores w Canada Day będą zamknięte. Godziny otwarcia centrów handlowych będą skrócone:

Bramalea City Centre: 11 a.m. do 6 p.m.

Eaton Centre: 11 a.m. do 7 p.m.

Hillcrest Mall: 11 a.m. do 6 p.m.

Square One: 11 a.m. do 6 p.m.

The Promenade: 11 a.m. do 6 p.m.

Upper Canada Mall: 11 a.m. do 6 p.m.

Vaughan Mills Mall: 10 a.m. do 7 p.m.

W niedzielę i poniedziałek nie będzie można korzystać z publicznych bibliotek, nic nie da się załatwić w bankach ani w urzędach. Poczta nie będzie dostarczana. W poniedziałek nie będzie też odbioru śmieci. Śmieciarki będą jeździć we wtorek i środę.

Ze względu na liczne imprezy zamknięte będą niektóre ulice. Poniżej podajemy godziny zamknięcia.

TD Toronto Jazz Festival – Cumberland Street między Old York Lane i Bellair Street zamknięta do północy w niedzielę. Hazelton Avenue między Scollard Street do północnej strony Hazelton Hotel lane zamknięta do 6 rano w poniedziałek;

Pedestrian Sundays at Kensington Market – Kensington Avenue, Augusta Avenue i Baldwin Street zamknięte częściowo w niedzielę od południa do 10:30 wieczorem;

Obchody Canada Day na Mel Lastman Square – Yonge Street na odcinku od Park Home Avenue do North York Boulevard od 4 po południu w poniedziałek do 1 w nocy we wtorek;

East York Canada Day Parade and Festival –w poniedziałek od 8 rano do północy zamknięte będą Cosburn Avenue między ulicami Greenwood i Coxwell, Cosburn miedzy Cedarvale Avenue i Oak Park Avenue, Cedarvale między Rumney Road i Cosburn, Virginia Avenue między Cedarvale i Cosburn oraz Gledhill Avenue od Holborne Avenue do Cosburn. Tymczasowo zamykane będą ulice, którymi przejdzie parada w poniedziałek od 8 rano do 11:30;

Canada Day Parade in Scarborough – Brimley Road od Progress Avenue do Lawrence Avenue East oraz Triton Road od Brimley Road do Borough Drive zamknięte w poniedziałek od 11 rano do 7 wieczorem.