Ministerstwo sprawiedliwości USA bierze pod lupę dreamlinery

Department of Justice rozszerza swoją kontrolę Boeing 737 Max na Dreamlinera, czytamy w raporcie, aby sprawdzić, czy nie ma w nim podobnych usterek.

Amerykański Departament Sprawiedliwości podobno wezwał Boeinga do przekazania dokumentów produkcji modelu 787 Dreamliner , by stwierdzić czy nie dochodziło do łamania procedur i złej jakości pracy.

System kontroli lotu Boeinga 737 Max MCAS  uznano za przyczynę dwóch wypadków w Indonezji i Etiopii, w których zginęło 346 osób. Boeing ukończył loty testowe na nowe oprogramowanie do swojego uziemionego samolotu 737 Max w kwietniu, a w maju uznał, że aktualizacja jest ukończona i  gotowa do oceny przez Federal Aviation Administration.

Departament Sprawiedliwości przygląda się „szerokim problemom kontroli jakości” w Boeingu,  , sugeruje źródło Seattle Times.

Nadal nie wiadomo, kiedy 737 Max powróci w powietrze, ale wcześniej w tym miesiącu Boeing podpisał umowę z International Airlines Group – w tym British Airways, Aer Lingus, Iberia i Vueling – na zakup  200 737 Max 8s i 10s.

Zarówno DOJ, jak i Boeing odmówili komentarza.