Szanowni Państwo,

od kilku lat mam zaszczyt stać na czele stowarzyszenia organizującego największą manifestację patriotyczną w Europie, a być może nawet na świecie. Marsz Niepodległości powstał zupełnie oddolnie i przygotowywany jest przez setki wolontariuszy dla wielu tysięcy patriotów, którzy 11 listopada dumnie idą przez Warszawę. Gościmy tego dnia również wielu Polaków, którzy przyjeżdżają do nas z zagranicy. Docierają do nas z dużych skupisk polonijnych w Europie: z Wielkiej Brytanii, Niemiec, krajów skandynawskich, Hiszpanii czy Włoch, ale miałem okazję spotkać się także z rodakami m.in. z USA, Kanady, Australii, Brazylii, Argentyny. Ta długa, męcząca i kosztowna podróż podejmowana po to, by spędzić kilka godzin wśród ludzi tej samej krwi, którzy cenią podobne wartości, jest namacalnym dowodem na to, że w dzisiejszym zepsutym świecie polski patriotyzm ma się nadal dobrze.

Marsz Niepodległości jest efektem tysięcy godzin setek osób, które bezpłatnie przygotowują tę wyjątkową w skali świata imprezę. Mimo to musimy wydać niemałe sumy na pokrycie kosztów promocji, wynajęcia scen, zapewnienia transmisji telewizyjnej, występów artystycznych i grup rekonstrukcyjnych, karetek, sprzętu i szkoleń dla formacji zapewniającej bezpieczeństwo. Przemarsz tysięcy uczestników, pomimo że redukujemy wydatki do minimum, to wydatek rzędu pół miliona złotych. Rozwijamy również projekt Mediów Narodowych, czyli telewizji internetowej, dzięki której Polacy na całym świecie mogą śledzić przebieg Marszu oraz być informowani o najważniejszych wydarzeniach z kraju.

W tym roku Marsz natrafił na szczególnie mocny atak tych, których polskość boli. Władze stołeczne, a nawet sędziowie, ręka w rękę usiłowali zniszczyć nas i nasze dzieło. Mimo to 150 tysięcy osób znów dało świadectwo swojego przywiązania do Ojczyzny i przeszło 11 listopada w biało-czerwonym pochodzie.

Ten organizacyjny i frekwencyjny sukces ma jednak pewien słaby punkt. Tradycyjne zbiórki na zorganizowanie naszej manifestacji przyniosły nam do tej pory mniej więcej połowę potrzebnej sumy. Zwracam się więc do Państwa z uprzejmą i gorącą prośbą o rozważenie wsparcia finansowego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Każdy datek będzie dla nas ogromną pomocą i pozwoli nam myśleć spokojnie o organizacji kolejnego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za promowanie naszych zbiórek w polonijnych mediach, parafiach, organizacjach.

Z narodowym pozdrowieniem,

ROBERT BĄKIEWICZ

PREZES STOWARZYSZENIA
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

P.S.

Dziękuję Państwu za każdą pomoc i zapraszam za rok na kolejny Marsz Niepodległości, który łączy Polaków gdziekolwiek los ich rzucił. Działamy dzięki ofiarności wspaniałych polskich patriotów, zarówno tych mieszkających w kraju, jak i zagranicą.

Tutaj można przekazać darowiznę na opłacenie kosztów Marszu Niepodległości:

https://twojazbiorka.pl/zbiorki/25/marsz-niepodleglosci-2021-wesprzyj-organizacje

https://marszniepodleglosci.pl/darowizna/

https://zrzutka.pl/tzapvx

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”
ul. Majdańska 1 lok. 11 04-088 Warszawa

nr rach. 34 1020 1013 0000 0602 0352 8726

W tytule: Darowizna na cele statutowe

Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy):
BPKOPLP IBAN: PL34 1020 1013 0000 0602 0352 8726