Trinity-St.Paul’s United Church, kościół w centrum Toronto, odwołał festyn, który 13 lipca miała zorganizować palestyńska grupa przyznająca stypendia dla młodzieży Ghassan Kanafani Resistance Arts Scholarships. Organizatorzy z Palestinian Youth Movement zostali oskarżeni przez B’nai Brith Canada o „gloryfikację terrorystów i morderców”. Ostatecznie przewodniczący wspólnoty stwierdzili, że wydarzenie było „niezgodne z polityką kościoła”.

Podczas festynu przewidziane było jedzenie, muzyka i przedstawienie zwycięzców dorocznego konkursu o stypendium. Utwory napisane przez uczestników konkursu zostały opublikowane w internecie w antologii pod tytułem „We Feel a Country in Our Bones”.

Torontoński oddział Palestinian Youth Movement mowi o sobie, że jest „tymczasowym i niezależnym ruchem utworzonym przez Palestyńczyków mieszkających zarówno w Palestynie, jak i rozrzuconych po całym świecie z powodu kolonizacji i okupacji prowadzonej przez syjonistów”. Misją ruchu jest m.in. motywowanie młodych ludzi do „aktywnego włączenia się w wysiłek narodowy mający na celu wyzwolenie ojczyzny”. Wspomniany program stypendialny jest adresowany do Palestyńczyków w USA i Kanadzie. Został nazwany imieniem i nazwiskiem Ghassana Kanafaniego, którego Palestinian Youth Movement określa jako „heroicznego pisarza”, a który znany jest przede wszystkim jako rzecznik prasowy Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny, organizacji przyznającej się do dokonania masakry na lotnisku Lod pod Tel Aviwem w 1972 roku, podczas którego zginęło 26 cywilów, a 80 zostało rannych. Na zdjęciu wykonanym przed atakiem Kanafani stoi z jednym z trzech mężczyzn, którzy otworzyli ogień do ludzi na lotnisku. Zginął w zamachu bombowym, który prawdopodobnie był formą zemsty. Public Safety Canada uznaje Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny za grupę terrorystyczną.