Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do amerykańskiej Częstochowy – duchowej stolicy Polonii w Doylestown, w Pensylwanii, odbyła się w dniach 5 – 8 lipca.

W tym roku mieliśmy czterodniową pielgrzymkę; w sobotę byliśmy w Waszyngtonie zwiedzając Biały Dom, Kapitol, pomnik Waszyngtona, pomnik Tadeusza Kościuszki i wiele innych, piękną bazylikę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz Centrum Świętego Jana Pawła II.

W niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystościach w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w amerykańskiej Częstochowie. Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Wypych z Chicago w asyście wielu kapłanów z Polski. Przybył o. Piotr Detlaf, byli obecni, o. Zbigniew Piękosz z Chicago i o. Jacek Cydzik z Toronto.

Przeor sanktuarium bardzo serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości. Przed Mszą świętą odbył się uroczysty koncert patriotyczno – religijny w wykonaniu rodzinnego zespołu Polskie Nadzieje państwa Zalewski z Windsor z Kanady.

Wielką radością były pozdrowienia od Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka z Polski, przykazane telefonicznie i podziękowania za ewangelizację i wszelką pomoc dla Radia Maryja. Była to wspaniała, podniosła uczta duchowa, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po uroczystości udaliśmy się na obiad do pobliskiej “kafeterii”, gdzie Rodzina Radia Maryja mogła się spotkać z przyjaciółmi.

Następnego dnia, w poniedziałek, w drodze powrotnej ponownie odwiedziliśmy Sanktuarium i w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą sprawował nasz opiekun o. Jacek Cydzik.

W czasie tej czterodniowej pielgrzymki odbyliśmy swoiste rekolekcje. Dziękuję ojcu Jackowi za prowadzenie modlitw, za przepiękne katechezy, za śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych, pouczające filmy. Przypomnienie historii; za to, że z nami był. Był to również czas na podziwianie ślicznego zielonego górzystego krajobrazu w Pensylwanii. Myślę że wszyscy pielgrzymi wrócili zadowoleni, wzmocnienie duchowo. Grupa była wspaniała, pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników i zapraszam już na pielgrzymkę w pierwszą niedzielę lipca 2020 r.

Szczęść Boże Joanna Strzeżek