Główny lekarz Kolumbii Brytyjskiej dr Bonnie Henry potwierdziła, że mężczyzna, który w połowie maja w kontakcie z nietoperzem zaraził się wścieklizną, zmarł. To pierwszy taki przypadek od 2003 roku. Objawy wścieklizny wystąpiły sześć tygodni po zarażeniu wirusem. Do zarażenia doszło na Vancouver Island, jednak ogólnie wiadomo, że nietoperze we wszystkich rejonach Kolumbii Brytyjskiej mogą przenosić wściekliznę. U 13 proc. badanych nietoperzy stwierdza się występowanie wirusa.

W całej Kanadzie od lat 20. ubiegłego wieku odnotowano 24 przypadki zarażenia wścieklizną, ostatnie w Ontario w 2012 i w Albercie w 2007 roku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mieszkaniec  wyspy Vancouver, który zmarł na wściekliznę został zidentyfikowany jako 21-letni Nick Major. Członkowie rodziny mężczyzny  powiedzieli CTV News Vancouver Island, że  w połowie maja, dotknął nietoperza, który leciał blisko niego.

Każdemu, kto będzie miał  kontakt z nietoperzem, zaleca się umyć  wodą z mydłem i natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie ma wyraźnego zadrapania lub ugryzienia.