29-letnia Allison Rumbolt z Labradoru, która pilotuje śmigłowce, znalazła się na liście Aviation’s Top 20 Under 40 przygotowywanej przez kanadyjski magazyn lotniczy Wings. Rumbolt jest jedną z pięciu kobiet w tegorocznym rankingu. Listę tworzy 20 nazwisk osób uważanych za najbardziej inspirujących młodych idoli związanych z lotnictwem i kosmonautyką.

Rumbolt została zgłoszona na początku roku przez jednego z kolegów z Cougar Helicopters. Redakcja doceniła ją za „zdolności przywódcze, innowacyjność, wpływowość, osiągnięcia i poświęcenie”.

Rumbolt zaczęła swoją przygodę z lataniem tak wcześnie, jak tylko mogła. W wieku 17 lat zapisała się do szkoły lotniczej, a latać zaczęła po 18 urodzinach. Mówi, że od dziecka marzyła o lataniu. Oboje jej rodzice pracowali w lotnictwie, dlatego sporo czasu spędzała na lotnisku. Teraz pilotuje śmigłowce Cougar S92 i lata na platformy wiertnicze u wybrzeży Nowej Fundlandii. Jest też ambasadorką Elevate Aviation, organizacji non-profit promującej kobiety w przestworzach. Dodaje, że wykonując zawód pilota mogłaby się przenieść w jakiekolwiek inne miejsce, ale nie chciała wyjeżdżać z domu. Tu rodziło się moje marzenie, tutaj je realizowałam i tu się spełniam zawodowo, mówi.