Szanowni Państwo

W imieniu polskiej grupy folkowej Sąsiedzi, która wystąpi w Toronto 22 lipca, chciałbym zaprosić Państwa i Państwa Czytelników/Słuchaczy na ten koncert – Drom Taberna g. 19:00

Byłbym też bardzo zobowiązany za rozesłanie wici z zaproszeniem na to wydarzenie, zareklamowanie go, bo to pierwsza nasza wizyta w Toronto i bardzo byśmy chcieli, by miłośnicy szeroko rozumianego folku, zwłaszcza wśród Polonii, mogli nas –dzięki Państwu – poznać. Możemy też przeznaczyć płyty na konkursy dla Państwa, jeśli bylibyście tym zainteresowani.

Do Toronto przylatujemy w środę, 17 lipca o godz. 16:00 i udajemy się do Bay City (MI/USA) na The Tall Ship Celebration, wielki zlot żaglowców. Chętnie o tym, o nas i o naszej pasji do muzyki morza i folku w ogóle, którą rozwijamy, zupełnie amatorsko, od niemal 18 lat, Państwa odbiorcom możemy poopowiadać.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc w nagłośnieniu naszego koncertu i mamy nadzieję do spotkania

Z poważaniem

Kamil Piotrowski

Prezes Fundacji Folk24

tel. + 48 516 067 476

mail: kamil.piotrowski@folk24.org

biuro: 50-138 Wrocław, ul. Kuźnicza 11-13/15A

www: Folk24.org

•••

Szanowni Państwo,

chciałbym się zwrócić do Państwa z prośbą o nagłośnienie na  naszej zbiórki, którą robimy na rzecz harcerzy z Harcerstwa Reczypospolitej Obojga Narodów ( https://www.facebook.com/groups/1922532421131425/ – grupa niejawna, dlatego należy prosić o przyjęcie do grupy), działających na Białorusi. Ta organizacja działa na Białorusi i wskutek sytuacji prawnej Związku Polaków na Białorusi, nieuznawanego przez władze Białorusi, musi działać niejawnie. Zbiórkę dla harcerze w Polsce organizuje Fundacja Dziedzictwo Wielkiego Xięstwa Litewskiego.

W tym roku w sierpniu planujemy obóz w Mozyrzu na Polesiu, gdzie mają pomóc w odnowieniu klasztora cystersów z XVIII wieku. Jednym z fundatorów klasztoru był między innym Król Polski August II Mocny. Klasztor został zabrany po Powstaniu Styczniowym, a po przewrocie bolszewickim został fabryką mebli i zapałek. ( https://belsat.eu/pl/news/biznesmen-z-mozyrza-tworzy-doline-aniolow-w-bylym-klasztorze/ )

Zbiórka jest organizowana by pokryć koszty wyżywienia 30-40 harcerzy w miejscu obozu, a w tym czasie będą się zajmować sprzątaniem budynków po zniszczeniach (załączam zdjęcia).

Potrzebna kwota: 8 900 zł.

ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA O DAR SERCA, a za ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta. Serdeczne Bóg zapłać!

Darowizny można wpłacać na konto:

PL 86 1160 2202 0000 0002 2506 3894

“Darowizna na cele statutowe” /

Właściciel konta:

Fundacja Dziedzictwo Wielkiego Xięstwa Litewskiego (www.facebook.com/fundacjawxl )

Także jest na “zrzutce”:

https://zrzutka.pl/a4eunrtytułem

Oprócz tej zbiórki pomyślałem, że może Polonia w Kanadzie byłaby zainteresowana moim ewentualnym występem z opowiadaniami, jak to jest na Kresach Północno-Wschodnich dzisiaj. Na stale jestem w Mińsku, ale bardzo często także w Wilnie i Kownie.

Informacje o mnie może dać Aleksander hrabia Pruszyński.

        Pozdrawiam serdecznie,

Aleksander Stralcov-Karwacki