RCMP podaje, że zbiedzy z Kolumbii Brytyjskiej, Kam McLeod i Bryer Schmegelsky, zginęli na skutek samobójstw dokonanych przy użyciu broni palnej. Policja potwierdziła w poniedziałek, że dwa ciała znalezione w północnej Manitobie w zeszłym tygodniu, to ciała dwóch nastolatków z Port Alberni, B.C., oskarżonych o zabójstwa. Poszukiwania McLeoda i Schmegelsky’ego trwały 13 dni. W Manitobie przeczesano obszar o powierzchni 11 000 kilometrów kwadratowych. Z przeprowadzonych autopsji wynika, że obaj nie żyli od kilku dni. Dokładny czas ich śmierci nie jest określony.

W pobliżu ciał policjanci znaleźli dwie sztuki broni. Śledczy sprawdzają, czy z nich zabito trzy osoby w Kolumbii Brytyjskiej. Motywy tamtych trzech zabójstw nie są znane.

W czasie poszukiwań funkcjonariusze RCMP otrzymali ponad 1000 wskazówek. 31 lipca, po dziewięciu dniach bezskutecznych poszukiwań, policjanci zamierzali ograniczyć zasięg działań. Dwa dni później na brzegu Nelson River, która przepływa przez Gillam i Fox Lake w Manitobie, znaleziono uszkodzoną łódź i porozrzucane rzeczy osobiste należące do McLeoda i Schmegelsky’ego. Ciała nastolatków odkryto osiem kilometrów na północny-wschód od miejsca, gdzie wcześniej zlokalizowano spaloną toyotę rav4, oraz około jednego kilometra od miejsca znalezienia rzeczy osobistych.