Nie wszyscy z nas lubią jeździć wielką grubą i tłustą furą, zwłaszcza po mieście, gdzie  tłoczno  i trudno o miejsce do parkowania. Dlatego nie wszyscy z nas marzą o suv-ie czy cross-overze; wielu z nas chce mieć po prostu zgrabne, zwinne autko, jednocześnie pakowne i możliwe do wielorakiego użycia; od podwiezienia dzieci na zajęcia pozaszkolne, do wakacyjnej wyprawy.

Nie ma lepszego rozwiązania niż coś, co dawniej w Polsce nazywało się kombi, ale dziś nie oddaje tego czym w istocie jest hatchback; czyli wersja modeli ścięta z tyłu, a przez to z powiększoną kubaturą kabiny pasażerskiej i łatwym dostępem do przestrzeni bagażowej.

Jednocześnie, w wielu tych samochodach można nie tylko składać siedzenia tylne, ale również je wyjmować z auta, przez co uzyskuje się bardzo pakowną przestrzeń i nawet duże pudła z Ikei można tam upchnąć.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jaki hatchback wybrać? Oczywiście, w Kanadzie króluje Honda Civic. Honda oferuje niesamowicie różnorodny wybór modeli, od sedana, coupe po hatchback z wieloma opcjami skrzyni biegów oraz silnika i różnym stopniem usportowienia.

Innym bardzo popularnym samochodem, a na dodatek bardzo ładnym, zwinnym i dobrze się prowadzącym jest Mazda 3. Tu otrzymamy silny posmak sportowej jazdy i junior z pewnością będzie to auto nosił na rękach.

Zwolennicy europejskiego jeżdżenia oczywiście nie pozwolą pominąć popularnego w polskim środowisku golfa, ale powiem szczerze że oszczędzając pieniądze można wybrać również accenta hatchback.

Samochód prezentuje się bardzo ładnie i ma bardzo dużo różnych opcji,  jak na przykład samoczynne włączenie świateł. Kabina jest obszerna choćby w porównaniu z hondą fit, A w  wersji podstawowej otrzymamy 6 głośników.

Hundai Accent 2019 został też uznany przez  Car Guide za najlepsze wybór  (Best Buy) w tym segmencie. Auto zostało przeprojektowane w 2018 r. i właśnie możemy kupić je dzisiaj jako czterodrzwiowy sedan lub pięciodrzwiowy hatchback.

Dziennikarze motoryzacyjni dają mu celujące noty; samochód ma 130 koni mocy 1,6 – litrowy silnik i można go otrzymać z sześciobiegową przekładnią manualną albo jako opcję również sześciobiegową, automatyczną

Słowem, bardzo fajne autko do jeżdżenia nie tylko po mieście, a już jeśli chodzi o drugi samochód w rodzinie, no to chyba nie ma lepszego

o czym zapewnia

Wasz Sobiesław