KNEBEL

Czytając ostatnie wydanie GOŃCA nie mogłem uwierzyć że w świecie pełnym demokracji, swobód obywatelskich i wolności słowa może dochodzić do tak jawnego kneblowania ust dziennikarza wykonującego swoją pracę.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Krytyka i szukanie prawdy to część pracy i obowiązków dziennikarskich, tym bardziej, że jest umiarkowanym dziennikarzem i pisze o sprawach ogólnie znanych i ciągle nierozwiązanych.

Polski dziennikarz powinien bronić honoru i godności  a także poszukiwać prawdy historycznej w tym zakłamanym świecie.

Tygodnik Goniec i jego wydawca zostali oskarżeni o rażącą nienawiść do Żydów. Oskarżyciele chcą zaprzeczyć rzeczywistości,  którą opisał żydowski prof. Norman Finkkelstein, którego rodzice przeżyli warszawskie Getto oraz obozy w Majdanku i w Auschwitz.Przecież żydowski prof. by nie kłamał opisując tak ważny temat.

To bardzo interesująca i pouczająca książka pt; ”Przedsiębiorstwo Holokaust”. Zacytuję tylko kilka zdań str. 153-4. cyt; ”Przedsiębiorstwo holokaust” uzurpuje sobie rolę wyłącznego, prawowitego spadkobiercy  wszystkich komunalnych i prywatnych majątków tych, którzy zginęli w czasie hitlerowskiego holokaustu.”

Ustaliliśmy z rządem Izraela, że nie posiadające spadkobierców mienie powinno przypaść Światowej Organizacji  d/s Restytucji Żydowskiego Mienia” – powiedział Edgar Bronfman kongresowej Komisji  Bankowości

Posługując się tym „mandatem”, ”przedsiębiorstwo holokaust” zażądało od państw byłego bloku sowieckiego zwrotu wszystkich przedwojennych żydowskich majątków lub wypłacenia odszkodowań.

Od siebie dodam że chyba w całym świecie mienie bezspadkowe łącznie z USA przechodzi na własność państwa. Poza tym w przypadku próby odzyskania mienia pozostawionego, porzuconego lub zabranego, trzeba udowodnić, że jest się prawowitym spadkobiercą. Ważne jest czy ten majątek pochodził z legalnego zakupu, spadku czy np; został nabyty na podstawie carskiego dekretu

Co do Jedwabnego to ekshumacje powinny być wznowione, świadkowie przesłuchani, a dokumenty dokładnie zweryfikowane. Po to aby dojść do prawdy bez względu jaka by ona była.

Prawda o Jedwabnem to coś więcej niż treść antypolskich książek takich jak „Malowany ptak” czy ‘Złote Żniwa”. Podam tylko jeden przykład, w tamtym czasie nie budowano stodół mogących pomieścić kilka tys. ludzi.

Żadne państwo nie powinno ingerować w wewnętrzne sprawy drugiego państwa, a przykładem niech będzie polska ustawa o IPN. Polska już uregulowała sprawę pozostawionego mienia z USA podpisując i wypłacając należne odszkodowania obywatelom USA Ta sprawa jest już zamknięta i teraz Kongres USA  nie powinien wracać do już uregulowanych spraw.

A teraz najbardziej bolesna sprawa dla Polaków tj. przerzucanie odpowiedzialności za za skutki  II woj. św.

To są skutki wadliwej polityki historycznej.Polacy powinni sami pisać swą historię, a nie czekać aż inni napiszą za nas. Ja proponuję aby w ramach dialogu polsko-żydowskiego na tablicach pamięci podawać prawdziwe i obszerne informacje o tym miejscu pamięci, takie jak np. dotyczące obozu w Auschwitz. Jak sama nazwa wskazuje i potwierdza to napis nad wejściem do obozu, że jest to obóz niemiecki a nie polski. Każdy zwiedzający powinien wiedzieć kto go zbudował, w jakim celu , kiedy i jak długo był używany, a także kiedy przywieziono pierwszych więźniów i kim oni byli, ilu więźniów przeszło przez ten obóz, ilu zostało zamordowanych, ilu zmarło, ilu przeżyło, a ilu ocalało. Ważne są również dane dotyczące przynależności narodowej, obywatelskiej i religijnej choćby po to, aby nie liczyć podwójnie. Wymieniłem tylko kilka podstawowych pytań, na które zwiedzający powinien uzyskać odpowiedź, zanim przekroczy próg takiego miejsca pamięci, które powinno być finansowane ze składek wszystkich państw zainteresowanych utrzymaniem tego miejsca pamięci.

Świat powinien również wiedzieć kto, ile i gdzie zbudował obozów pracy lub zagłady a nawet kto był komendantem lub obozowym kapo, kto tworzył komunizm i aparat ucisku i represji w powojennej Polsce, aby  dać  prawdzie szansę zaistnienia w ludzkich umysłach

Mam nadzieję, że się doczekam takiego momentu, kiedy polski Prezydent będzie dekorował medalem ”Sprawiedliwych Świata” grupę Żydów, którzy ratowali życie Polaka-katolika z narażeniem własnego życia i życia ich rodzin. Jeśli się taki znajdzie to schylę przed nim czoło i podziękuje za jego bohaterski czyn.Może kiedyś doczekam  się jako Polak  słowa DZIĘKUJE za setki lat polskiej gościnności oraz słowa PRZEPRASZAM za zło wyrządzone gospodarzom.

Gdy Europa zach. wyrzucała Żydów to Zydzi znaleźli schronienie w Polsce. Dziś, gdy Żydzi sami uciekają z zach. Europy to przed polskimi placówkami dyplomatycznymi w Izraelu ustawiają się kolejki po polski paszport, aby wrócić do tego „antysemickiego” państwa.

Edukacja historyczna powinna się odbywać wg; tych samych standardów i podręczników. Tylko dobra wolu obu stron pozwoli na wyjaśnienie spraw historycznych i spornych, a wzajemny szacunek będzie podstawą wzajemnych stosunków polsko- żydowskich. W obliczu zbrodni wojennych nie można zawłaszczać terminu dotyczącego wszystkich ofiar wojny. W obliczu śmierci nie można się licytować czyje życie było ważniejsze.

Bronię wydawcy Gońca i poruszam wiele tematów z tym związanych, bo Pan Kumor broni honoru i godności Polaka, jak również szuka prawdy historycznej. Brońmy takich dziennikarzy póki jeszcze są.

Piszę o tych sprawach również dlatego, że mnie też boli, kiedy czytam o polskich obozach śmierci lub słucham izraelskich polityków.

Moi rodzice i dziadkowie prawie przez całą wojnę przechowywali rodzinę żydowską z narażeniem własnego życia i życia całej rodziny.Ja osobiście w 1969r. oddałem swoją krew dla ratowania życia żydowskiego chłopca, który  b. ucierpiał w wypadku drogowym. Zrobiłem to z miłości do innego człowieka, „nie zaglądając mu do spodni”. Był to tylko odruch polskiego katolika. Nie bądźmy obojętni na kneblowanie nam ust.

Mamy prawo do własnych opinii. Prawda nas wyzwoli.

S. Pietras-Burlington

•••

Szanowny Panie Redaktorze!

W Gońcu tylko fakty.

Jestem w szoku, po przeczytaniu dzisiaj, na pierwszej stronie,  o ataku na Pana i Gońca.

To oskarżenie o „anty” to nie tylko podłe kłamstwo ALE i PROWOKACJA ‼abyśmy ‼zaczęli‼ …. nienawidzieć‼… LECZ NIEDOCZEKANIE ICH, bo katolicy KOCHAJĄ BLIŹNICH, choć równocześnie ganią podłe oskarżenia i fałszowanie historii.  W wielowiekowej historii Rzeczypospolitej Żydzi znajdowali w Polsce azyl  etc.

Wspomnę tu, że Ks. Dyrektor Rydzyk, kiedy głosił Prawdę o postawie Polaków w czasie II WŚ, zaznał podobnej w naturze „przyjemności”,  kiedy był atakowany za… stworzenie Kaplicy Pamięci o tych, którzy nieśli pomoc podczas okupacji, tj pomoc mimo niewielkich możliwości i mimo zagrożenia utraty życia.

Prawda kole w oczy i ujawnia wrogie intencje tychże oskarżycieli‼, którzy sami, jak w manioku je wyjawiają, imputując wrogość Panu, zaatakowanemu m.in.  powiadomieniem  a raczej POMÓWIENIEM DO POLICJI.  JEST TO METODA ATAKU PRZEZ ATAK… w myśl założenia, kto atakuje „musi mieć rację”… mam nadzieję, że Policja nie da się złapać na haczyk i otumanić.  Sprawa ta tylko nasuwa myśl o dowodach wypełniania się Apokalipsy …

To Polskość i Katolicyzm są pod ostrzałem tej loży masońskiej BB, która wybrała sobie Pana i Polskie=Patriotyczne=Katolickie Pismo (może z „sępim apetytem”, dlatego, że podobnie, jak m.in. i Toronto Star, borykające się z trudnościami finansowymi – ale niedoczekanie im tej chwili) za tzw chłopca do bicia … by weń ukrywając pod atakiem: własną Polako-fobię i Katoliko-fobię: tarabanić, bez opamiętania … i aby równocześnie tak załatwiać po swojemu geszeft,  kłamliwym oskarżeniem – jak z powiedzenia „głodnemu chleb na myśli”.

Posyłam połączenie internetowe (tzw link) z wypowiedzią Amerykanina, nt niegodziwego i łamiącego międzynarodowe prawo: aktu 447, jakie okrężną drogą, bo z Polski, otrzymałam. Myślę, że ten filmik można pokazać Policji ‼… bo ta wypowiedź wiele wyjaśnia i demaskuje manipulacje i co więcej tak jak i Pan i Goniec nie ma w niej nawet najmniejszego zabarwienia nienawiścią: kiedy z godnością odsłania Prawdę.

Załączam też filmik zrealizowany przez Polskich Żydów‼.. tych prawdziwych i uczciwych, a nie noszących pretensji i roszczeń im również nienależnych i to wg międzynarodowego Prawa, A KTÓRZY SĄ PRZECIWNI ZBÓJECKIEMU AKTOWI 447… wywołanemu  przez ich amerykańskich „nagle-pobratymców”… – tj  przez Organizację amerykańskich Żydów, która, kiedy była potrzebna pomoc, przyglądali się przez ocean, straszliwej eksterminacji Polskich Obywateli WSZYSTKICH wyznań oraz wielu innych nacji.

Z wyrazami szacunku i poleceniem Nieustannej Opiece Matki Bożej, Królowej Polski

Małgorzata K.

•••

Odnośnie – Żydowska Loża Bnai Brith oskarża Gońca o “rażący antysemityzm” i kieruje sprawę na policję

Panie Andrzeju, przecież Goniec publikować różne teksty, odnośnie tej nacji

Moja mama pisała ze mną i były  teksty, gdzie opasywali chłopców żydowskich, przy getcie , gdy tańczyli na mrozie , a ludzie ich żałowali i dawali pieniążki, czy chleb

W innym znów tekście  mama ochroniła rodzinę żydowska. Opiekowała się wtedy małym chłopcem żydowskim, to był początek wojny; ktoś ze służby chciał dać znać Niemcom, poskarżyć się na zmniejszoną wypłatę. Mama wybłagała te osobę- aby nie jechała do Warszawy na skargę.  Dwie noce przedtem nie spała.

Przedtem pisałam też w moim tekście, jak pani starsza niemiecka zawiozła mnie do Dachau – moje wrażenia z tamtego obozu  to były teksty raczej pro-żydowskie, a na pewno nie anty

Można by było je odnaleźć ..

Pozdrawiam serdecznie – Wanda R.

•••

Pogróżki przesłane na e-mail redakcji:

You and the Polish Nazi Sympathesing killers, that you are.  The Polish people should admit they are killers and not deny the fact they didn’t take part in the indiscriminate slaughter of the more than 6,000,000 Jews.

We will hunt you Polish Nazi Sympathizers down, and it’s not spying but justice.

Watch yourself carefully, the B’nai Brith is around every corner. The the old Jewish law “An Eye for an Eye, A Tooth for a Tooth”

We have friends in high places, Polish killers.