W czwartek ruszył TIFF, czyli Toronto International Film Festival. Do Toronto przybyli m.in. Meryl Streep, Tom Hanks, Joaquin Phoenix, Daniel Craig, Natalie Portman i Bruce Springsteen. Festiwal potrwa 10 dni, do 15 września. Filmy będą wyświetlane w kinach w całym mieście, przykładowo w TIFF Lightbox, Roy Thomson Hall, Elgin i Winter Garden Theatres, Princess of Wales, Ryerson, AGO, Cinesphere i Scotiabank.Atrakcje dla kinomanów przygotowano tez na King Street. Podczas festynu Festival Street od czwartku do niedzieli, od 10 rano do północy, na King będą odbywać się koncerty i projekcje filmowe. King Street West będzie częściowo zamknięta.

To nie koniec imprez w Toronto. W ten weekend na Nathan Phillips Square odbędzie się festiwal smoków – Toronto Dragon Festival. W programie oczywiście smoki, tańce folklorystyczne, dużo muzyki, sztuki walki, akrobaci, rzemiosło artystyczne i azjatyckie jedzenie.

Również w piątek wystartuje doroczny festiwal Taste of Kingsway. Będzie jedzenie, stragany, muzyka na żywo i pokaz psów. Ulica Bloor będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od Prince Edward Drive North do Montgomery Road. Na tym odcinku ustawione będą trzy sceny. Kolejna impreza uliczna będzie się odbywać w Cabbagetown. Na czas Cabbagetown Fest nieprzejezdna będzie Parliament Street od Wellesley do Gerrard i Carlton Street między ulicami Ontario i Parliament.

Weganie i wegetarianie będą się kierować w ten weekend na Harbourfront, gdzie będzie się odbywać Veg Food Fest. Produkty roślinne będą prezentowane na ponad 160 stoiskach. Będzie też można zasięgnąć porad na temat zdrowego żywienia, praw zwierząt i stylu życia w zgodzie z naturą.