Różowe odcinki ubezpieczenia motoryzacyjnego tzw pink slip  nie zostały jeszcze wyeliminowane, ale w ciągu roku wprowadzana będzie stopniowo nowa opcja.

Kierowcy z Ontario mogą teraz okazywać policji elektroniczny dowód ubezpieczenia samochodu na smartfonach lub innych urządzeniach.

Minister finansów Rod Phillips powiedział, że “pink slip” nie został jeszcze wyeliminowany, ale możliwość okazywania potwierdzenia w telefonie będzie wygodniejsza dla wielu kierowców.

„Wszyscy mamy w życiu wystarczająco dużo papieru,  ja, na przykład, często musiałem przeszukiwać schowek by znaleźć pink slip” – powiedział Phillips – dziś czasy takiego szperania odchodzą do przeszłości, o ile,  wybierzemy opcję elektroniczną”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W ciągu rocznego okresu przejściowego ubezpieczyciele będą musieli nadal wydać papierową wersję oprócz opcji elektronicznej, o ile  zostaną o to poproszona.

Kierowcy w Albercie, Nowej Szkocji i Nowej Funlandii oraz Labradorze od jakiegoś czasu mogą już wystawiać dowód ubezpieczenia drogą elektroniczną.

„Wraz z rozprzestrzenianiem się urządzeń mobilnych rozsądek nakazuje, by  kierowcy w Ontario mogli korzystać z tych samych opcji, co kierowcy w innych prowincjach” – powiedział minister Phillips.

Dodał, że karty elektroniczne będą miały zabezpieczenia, które nie pozwolą na ich zmianę lub edycję, a kierowcy będą odpowiedzialni za to by ich telefon był w stanie wyświetlać dowód ubezpieczenia, nawet przy złym sygnale, rozładowanej baterii lczy uszkodzonym ekranie.

Prowincja Ontario przywraca również standardową wysokość maksymalnego świadczenia dla ofiar wypadków do 2 milionów dolarów, , po tym jak rząd Kathleen Wynne trzy lata temu obniżył ją do 1 miliona dolarów..