Kam McLeod (19 l.) i Bryer Schmegelsky (18 l.), którzy w lipcu dokonali trzech zabójstw w północnej części Kolumbii Brytyjskiej, pozostawili po sobie nagrania, na których przyznali się do winy. Nastolatkowie byli poszukiwani w całym kraju. Ostatecznie ich ciała znaleziono 7 sierpnia w Manitobie, 3300 kilometrów od miejsc zbrodni.

Policja podaje, że kamerę znaleziono niedaleko ciał chłopaków. Na podstawie nagranych wypowiedzi nie da się jednak stwierdzić motywu zbrodni. Na karcie pamięci zapisanych było sześć klipów wideo i trzy zdjęcia.

Na pierwszym nagraniu Schmegelsky mówi, że on i McLeod dokonali morderstw. Potem obaj mówią o planach porwania łodzi i podróży do Europy lub Afryki. Na następnym filmie Schmegelsky oznajmia, że dotarli do rwącej rzeki i może będą musieli się zabić. McLeod się z tym zgadza. Ponownie przyznają, że zabili trzy osoby i nie wyrażają żalu. W następnym nagraniu stwierdzają, że planują kolejne zabójstwa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pozostałe filmy zawierają szczegóły planu samobójstwa i plan pozostawienia testamentu.

Zabójstwa dokonane przez Schmegelsky’ego i McLeoda wydają się być przypadkowe, powiedział komisarz Kevin Hackett z RCMP.