Już niewiele czasu zostało do październikowych wyborów parlamentarnych w Polsce i czas już podjąć decyzję na kogo głosować Wiem, że bardzo wiele osób do tej pory waha się na kogo głosować. Sytuacja polityczna w Polsce ma wiele zawirowań i kto nie ma ustabilizowanych poglądów politycznych będzie w rozterce i trudno będzie mu wybrać odpowiednią Partię, czy odpowiedniego kandydata.

Bo, że trzeba iść na wybory, to nie powinno być żadnych wątpliwości i nie ważne, czy jesteśmy w Polsce, czy poza granicami naszego pięknego kraju. Jeśli jesteśmy za granicą, jesteśmy tu na stałe, ale jeśli mamy dalej obywatelstwo polskie, to powinniśmy tak jak Polacy tam w kraju, brać część odpowiedzialności, za swój kraj rodzinny. Stamtąd się wywodzimy, on nas ukształtował, uczynił tym kim jesteśmy, teraz,budujemy inny kraj, który daje nam schronienie, tu jest nasz dom, tu możemy żyć i się rozwijać. To wszystko zawdzięczamy sobie, naszej ciężkiej pracy, ale też naszej Ojczyźnie, bo tam wyrośliśmy i gdziekolwiek będziemy Polska zawsze będzie naszym rodzinnym krajem i mimo, że nie mamy bezpośredniego wpływu na rządzenie, to mamy tę możliwość, żeby wybrać odpowiednich ludzi, którzy wykorzystają swoją wiedzą i doświadczenie dla dobra kraju.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jak Państwo wiedzą wystarczy tylko zgłosić się do Konsulatu RP i podać swoje dane i chęć uczestniczenia w Wyborach odpowiednio wcześniej. Ja będąc w Kanadzie,jeździłem rowerem do Konsulatu w Toronto z Mississaugi aż z Burnhamthorpe i Dixie, tak na Wybory Parlamentarne jak i Prezydenckie, jesienią było zimno. Jednak czułem ten obowiązek.

Nie wszyscy jednak uważają, że mają wpływ na to co będzie, zwłaszcza gdy są za granicą, jednak niech wiedzą, że ten ich głos pojedynczy się liczy, jest ważny jest brany pod uwagę, bo dzięki temu głosowi zostanie wybrany Pan Grzegorz Braun, a nie Schetyna a to jest chyba różnica.

Dlaczego będę głosował na Konfederację. Konfederacja, to młodość, spójrzcie na tych ludzi, im się chce, oni rozumieją sprawy Polski i Polaków. Widać u nich ten entuzjazm, to zaangażowanie w sprawy swojego kraju, oni nie znają pojęcia korupcja, może ktoś powiedzieć, że młodzi, jeszcze nie umaczani w tym bagnie korupcji i protekcjonizmu, ale myślę, że widzą co ich otacza, widzą błedy, uczą się i nie będą powielać tego co niedobre, trzeba dać im szansę.

Ja już nie jestem młody, mogę powiedzieć jestem starszym facetem, ale te przeżyte lata pozwalają mi spojrzeć trzeźwo na obecną sytuację i mogę powiedzieć nie jest zła, PIS w moich oczach się sprawdził w wielu sprawach, wiemy, że jest Partią, której Rząd zaczął wreszcie realizować obietnice przedwyborcze, ale niestety nie wszystko dało się zrobić. Wiem też, że zabrakło czasu, cztery lata, żeby naprawić to co zmarnowała Platforma i jeszcze realizować własne programy jest bardzo ciężko. Trzeba też pamiętać ile czasu zabrała Platforma ciągłymi donosami do Unii, gdzie trzeba bylo się tłumaczyć i tracić czas, tak bardzo cenny. Całe szczęście, że ta partia uchodzi już w otchłań niebytu, ale pojawiają się nowe tworki jak partia Wiosna czy jakaś tam jahira, która ma aspiracje bycia w Sejmie, już teraz przynosząc wstyd i hańbę nie tylko samej sobie, ale i tym co ją wystawili. Chyba nie o taki parlament nam chodzi.

Państwo głosując możecie mieć duży wpływ, żeby w Polskim Sejmie nie było takich kreatur. Bo nie oszukujmy się są oni wykreowani przez KOGOŚ, żeby szkodzić Polsce, to musi być za czyimś pozwoleniem.

Mam świadomość , że nie wszystko od razu i Konfederacja nie będzie partią rządzącą, ale będzie miała szansę przekroczyć próg wyborczy i wejść do Sejmu i tam zaistnieć jako twórczy, wartościowy zespół, mądrych, młodych, pełnych entuzjazmu i wykształconych ludzi, którzy sprawy własnego kraju mają głęboko w sercu i pomogą PISowi dokończyć wszystkie reformy, których nie udało się zrealizować w bieżącej Kadencji Sejmu.

Niech Konfederacja będzie tą partią prawicową, która będzie pomagać, wspierać swoją energią i pomysłami Partię Rządzącą dla dobra kraju i obywateli. Myślę, że przy odrobinie dobrej woli i życzliwości Wyborców Konfederacja znajdzie się w Polskim Parlamencie. Zagłosujmy na nich i dajmy szansę do działania inaczej nie będzie można zrealizować szczytnych celów, które Konfederacja ma w swoim programie.

Tym optymistycznym akcentem pozdrawiam serdecznie Redakcję mojego ulubionego Tygodnika z Panem Andrzejem i wszystkich tych niezdecydowanych, a może po przeczytaniu tego już zdecydowanych czytelników, żeby pójść i zagłosować, wtedy z podniesionym czołem można będzie dyskutować po mszy np. w kościele Maksymiliana Kolbe, że głosowałem i wtedy mogę to robić z podniesionym czołem, niezależnie kto wygra, ale ja zrobiłem co mogłem dla dobra mojej Ojczyzny.

Jerzy Rozenek