Wiele się pisze, pokazuje i mówi na temat poczynań i roli w polityce naszego już teraz w miarę szczęśliwego kraju, Polski, takiego ugrupowania politycznego jakim jest Koalicja Europejska.

Koalicja zwana szumnie europejską, jest to zlepek Partii i Ugrupowań takich jak Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska, gdzie trzon stanowi Platforma Obywatelska. Ugrupowania te przez ostatnie cztery lata wielokrotnie się przepoczwarzały zmieniając nazwy i koalicje.  Wszystkie te ugrupowania daleko były od merytorycznych działań na rzecz dobra naszego już teraz bardziej szczęśliwego kraju.

Zamiast dążyć do stabilizacji, bo to jest podstawa spokojnych rządów w kraju, skupili się na donoszeniu, do Parlamentu Europejskiego jak to tutaj w Polsce łamie się samorządność i podstawy demokracji, jako żywo przypomina to Targowicę.

I już myślałem, że sytuacja się powtórzy, że Polska znowu będzie zarządzana komisarycznie, może nawet rozszarpywana po trochu przez kraje ościenne, ale na szczęście nasze społeczeństwo zdało egzamin z patriotyzmu.

W czasie ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego wymieciono część posłów zdrajców, ale niestety część pozostała, a to dlatego, że część społeczeństwa jeszcze nie dojrzała do tego, żeby myśleć samodzielnie, pociągnięci zostali przez propagandę tych niecnych sił, które każą być lojalnym, posłusznym tym, którzy obiecują, że „będzie tak jak było”.

Tak, wielu jest takich, którzy chcą, żeby było tak jak było, bo emerytury, bo posadki i hulaj dusza, a chłop i robotnik niech tyra za parę groszy i potem żyje za tyle samo na emeryturze. Nie ma powrotu do dawnych czasów, chociaż jest bardzo silny nacisk i wszystko się robi sięgając po pomoc za granice kraju, żeby dostać wsparcie. Nieraz ci w Parlamencie Europejskim nie mają pojęcia o sytuacji w Polsce, ale popierają  “obóz zdrady i zaprzaństwa “ – tu cytując redaktora Stanisława Michalkiewicza, bo tak to się przedstawia w Parlamencie.

Kto by tam z obcych dociekał, co się dzieje w Polsce, ale jak ktoś naciska, podsuwając gotowe opracowania, to taki Timmermans i inni, co im tam zależy wystąpić, jeszcze oklaski dostaną.

Zawsze po namowie się ktoś znajdzie, żeby być faktorem.  Zawsze takie sytuacje pokazywał i potępiał na Forum prof. Legutko.

Ale na szczęście większa część społeczeństwa dojrzała, żeby wskazać, kto tu jest budującym a kto chce rujnować kraj.

Pokazują to sondaże, które to może nie są tak do końca wiarygodne, ale oscylują w granicach pewnych błędów i jeśli przewaga jest duża to znaczy, że ona jest.

Mamy aż nadto dowodów, że Koalicji Obywatelskiej nie chodzi o dobro kraju, tylko o własne wewnątrz partyjne przywileje. Iluż to posłów z tej partii jest w stanie oskarżenia za różnego typu machloje i jakież silne musi być jeszcze ich lobby, że do tej pory nie byli skazani.

Ja proszę Państwa jak patrzę na to wszystko, to nie dowierzam, że to się dzieje w Polsce, myślę, że oglądam jakiś film kryminalny, gdzie jest silna mafia, która korumpuje wszystkich, swobodnie sobie działa, żadnej kary.

Członkowie mafii posługują się mafijnym językiem, na porządku dziennym są wulgaryzmy i jest to przyjęte jak norma.

Na taśmach z udziałem Neumana aż się roi od wulgaryzmów, jego powierzchowność pokazuje jaki jest, jak się widzi jego wypowiedzi w wywiadach. Ta wszędobylska buta tego człowieka jak on się wypowiada, jak traktuje dziennikarzy.

Sekundują mu poseł Kierwiński i Nitras, Niesiołowski przymusowo zszedł ze sceny i całe szczęście też były poseł Platformy.   Zawsze się dziwiłem, dlaczego poseł profesor na niego mówiono, nie został potępiony przez swoje środowisko. Studiując znałem wielu profesorów, którym czasami coś się wymsknęło na niepokornego studenta, który zasłużył rzeczywiście na łajanie, ale stać było profesora, żeby powiedzieć przepraszam.

Tutaj i Niesiołowski i Neuman i na pewno wielu innych używają takiego języka, co za prymitywizm, przecież Neuman był wiceministrem zdrowia, jak on rozmawiał z lekarzami z urzędnikami strach pomyśleć.

Po tych taśmach, co się robi z Neumanem, dymisjonuje z funkcji przewodniczącego, mimo, że wulgaryzmy tutaj na tych taśmach, to pryszcz, co odkrywa Neuman. Pokazuje, kto tam rządzi na Pomorzu, tu Państwa odsyłam do mediów, to jest ogólnodostępne.

Czy Państwo teraz uwierzą w to co się mówiło od dawna, co mówił Grzegorz Braun, dlaczego chciał zostać prezydentem Gdańska.   Dlaczego zginął Adamowicz?, wiecie Państwo?, bo się wymknął spod kontroli wtedy Platformy jeszcze, już nie był członkiem, nikt nie mógł mu podskoczyć. a majątek złupił taki, że stać go było na opłacenie każdego sądu, żeby wygrać sprawę, każdą sprawę.

Było wyjście, żeby zreformować sądownictwo, ale jeszcze państwo było za słabe, żeby to zrobić. Rozbić kasty nie jest łatwo, jeśli tego nie chce całe społeczeństwo, ale myślę, że obecny rząd zrobił wiele, żeby się przybliżyć już do konkretnych działań, żeby wreszcie tak było, że sąd znaczy sąd, a nie sędzia taki, czy inny, który angażuje się politycznie i jest zwolennikiem tej czy innej partii.

Jak to jest, że prawo jest jedno, a rozstrzygnięcia na różnych instancjach są różne, czy można dowolnie interpretować prawo?- Zapewne nie.

Musi tu być jeszcze choć jedna siła, mam na myśl Konfederację, żeby wsparła PiS, bo już widzę PiS dalej prowadzący kraj ku dobrym zmianom, ale musi być zrozumienie przez inne partie, które chcą dobra kraju, w którym żyją.

Tak więc i ten, kto jest za granicą nie powinien być obojętny na to co się będzie działo w przyszłości.

To nie prawda, że ja nie mam nic do powiedzenia i tak zrobią jak zechcą. Już Państwa głos jest pierwszym krokiem, pierwszą decyzją, którą Państwo podjęli, o czymś Państwo zadecydowali, macie w tym swój udział. Dlaczego, bo dzięki Wam Polską będą rządzić porządni ludzie, nie łajdacy, którzy są złodziejami, okradają was, wykorzystują, nie potrafią posługiwać się potocznym językiem, nie mówię już o literackim, którym to łatwiej używać język marginesu.

Trzeba wreszcie skończyć z tymi pseudo autorytetami. Wychodzi taki Sztur za komuny lansowany, teraz nic nie znaczy, ale potrzebny jako komediant, prześmiewca, który chyba nie jest świadom swej roli, choroba przebyta w przeszłości chyba nie pozbawiła go logicznego myślenia.

Nie wszystko, co każą da się powiedzieć, nie obrażając. Człowiek ten śmiejąc się z chłopa, wyciera z przed kamerą zasmarkany nos gołą ręką i to tak zamaszyście, że aż małe dziecko przypadkowo to widząc powiedziało. –  Mama a ten pan w telewizji też wytarł nos poluskiem a ty na mnie ksycys.

Uśmieliśmy się z tego, chociaż nie było do śmiechu, słuchając, co mówił znany aktor.   I takich to mamy doradców szumnie zwanej Europejska i to jeszcze Koalicja, wstyd.

O Wałęsie nie będę mówił, tu już powinien wejść lekarz psychiatra, to człowiek chory, a chorym ludziom należy tylko życzyć zdrowia i podpowiedzieć a najlepiej nie zapraszać, jeśli ta partia, czy jakieś ugrupowanie nie chce stracić całego swojego dorobku.

Niektórym tak bardzo trudno zrozumieć, że człowieka się ocenia po ich działaniach w tej obecnej sytuacji a wiele osób, na szczęście coraz mniej widzi tylko zasługi z przeszłości.   I o zgrozo nazywając ich świętokradczo IKONAMI,   Wałęsa – ikona Solidarności, Frasyniuk, który polskie prawo ma gdzieś – ikona Solidarności  Takimi ludźmi otacza się Koalicja.

Niektórzy aktorzy, pewnie zaprzedali się za niezłe pieniądze i robią z siebie błaznów, nie bacząc na dalszą karierę, ale mając taką świadomość, żę ich występowanie się kończy, chwycili też to, bo może innej okazji by nie było, ale są jakieś granice przyzwoitości i ludzie znani powinni o tym pamiętać, że są też wyższe wartości.

Dziwię się Łukaszewiczowi, bo poznałem go osobiście i go bardzo ceniłem jako człowieka.  I w gruncie rzeczy pewnie ma wiele zalet, ale takie wystąpienie przekreśla na wiele lat i potem ciężko odbudować autorytet.

Sumując, takich to wspaniałych ludzi Koalicja ma w swoich szeregach i takimi ludźmi chce budować autorytet Partii a co najgorsze tacy ludzie członkowie Koalicji Europejskiej mieliby rządzić naszym coraz bardziej szczęśliwym krajem.

Toż to gotowe nieszczęście i chroń nas Panie Boże przed takimi ludźmi, nie chcemy już nigdy, żeby było tak jak było.

Chcemy ich rozliczyć, przeciąć pępowiny mafiom, stworzyć Państwo Prawa, Państwo Sprawiedliwe, żeby nie było tak, że telewizja i to w pierwszym programie, przez cały dzień podaje w wiadomościach, że jacyś tam młodzi ludzie wykradli ze sklepu kosz pełen słodyczy, że już mają ich trop i jak zostaną złapani to grozi im kara do pięciu lat więzienia, bo wartość kradzieży opiewa na sumę 850 zł i tu młodych chłopaków za cukierki chcą posadzić.

Nie twierdzę, że to nie jest naganne, bo targnęli się na cudze mienie, ale może dziewczynom chcieli zrobić prezent, jak jest słodko to i lepszy humor. No i jak ten ich występek przyrównać do mafii watowskich itp, itd i…….i    cicho.     Jest szansa, że dzięki Państwu sądy osądzą nie tylko za cukierki.

 

Serdecznie pozdrawiam, życząc szczęśliwych wyborów, dla lepszego jutra.

Jerzy RozenekZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here