Konserwatyści ujawnili szczegóły finansowe swojego programu, którego realizacja pozwoli na wyeliminowanie deficytu budżetowego do 2024-25 roku. Koszty zostały niezależnie zweryfikowane przez Jacka Mintza z University of Calgary’s School of Public Policy. Propozycja Scheera – zatytułowana “Plan for You to Get Ahead” – przewiduje, że przeciętna kanadyjska rodzina w Montrealu zaoszczędzi rocznie 4642 dolary. Taka sama rodzina w Markham wyda na życie o 3264 dol. mniej. Dla pary emerytów z Tsawwassen, B.C., oszczędności wyniosą 2580 dol.

Scheer wyjaśniał, że jego plan jest realny, a rząd chce, by więcej pieniędzy zostawało z kieszeniach podatników. Aby zlikwidować deficyt, konserwatyści chcą ograniczyć wydatki oraz znacznie zmniejszyć dotacje przekazywane dobrze prosperującym firmom i pomoc wysyłaną za granicę do stosunkowo zamożnych państw.

A oto plan konserwatystów w pięciu punktach:

  1. Więcej pieniędzy dla obywateli, dla dzieci i na emeryturę – dzięki zniesieniu podatku węglowego i opodatkowania zasiłków macierzyńskich, wprowadzeniu Universal Tax Cut, likwidacji GST na ogrzewanie domu, podniesieniu RESP, przywróceniu ulg na zajęcia dla dzieci, wprowadzeniu Green Home Renovation Tax Credit i podniesieniu Age Credit.
  2. Więcej dobrych miejsc pracy – dzięki cofnięciu podwyżek podatku płaconego przez małych przedsiębiorców, utworzeniu National Energy Corridor, wspieraniu imigracji gospodarczej, promowaniu handlu między prowincjami, budowę infrastruktury, która przyczyni się do skrócenia czasu dojazdów do pracy i zmniejszenia emisji.
  3. Więcej innowacji wspomagających walkę ze zmianami klimatu – dzięki zachętom dla przedsiębiorstw do rozwijania technologii zmniejszających emisję, które będzie można sprzedawać krajom emitującym najwięcej zanieczyszczeń.
  4. Więcej pomocy w domu – dzięki pomocy weteranom, ulepszenia w systemie penitencjarnym, wzmocnieniu ochrony granic, obniżeniu czasów oczekiwania na procedury medyczne.
  5. Umocnienie pozycji Kanady za granicą – poprzez podejmowanie takich globalnych wyzwań jak zmiany klimatu, migracja ludności, cyberbezpieczeństwo, obrona narodowa, odświeżenie relacji z najważniejszymi partnerami oraz dbałość o interesy Kanady na arenie międzynarodowej.