Policja prosi o pomoc w ujęciu oszustów

na górze od l do p Cornelia Gologan, Verginica Munteanu, Petrache Dadaci, na dole od l do p Costica Marin, Elvis Stoiani Pesid Corciu

Policja w Calgary prosi  o zwrócenie uwagi na oszustów specjalizujących się w kradzieżach na odwracanie uwagi.
Wydano listy gończe za  Cornelii Gologan, Verginica Munteanu, Petrache Dadaci,  Costica Marin, Elvisa Stoiana i Pesida Corciu

Osobom tym postawiono łącznie  156 zarzutów w związku z przestępstwami dokonanymi na szkodę kilkudziesięciu osób w mieście.

Oszustwo zaczyna się od popatrzenia, jak ofiara wprowadza swój kod PIN, zwykle w punkcie sprzedaży, który nie oferuje płatności dotykowej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Działając w grupach dwu lub trzyosobowych, złodzieje podchodzą do ofiary, pytając czy nie upu,ciła banknotu 20 dolarowego. Gdy ofiara sprawdza portfel, jedna osoba odwraca jej uwagę, stwarzając innym możliwość kradzieży karty debetowej lub kredytowej.

Przestępcy będąc w posiadaniu karty kredytowej lub debetowej oraz numeru PIN ofiary, wypłacają gotówkę.

 

Policja postawiła 156 zarzutów, w tym oszustwa, kradzieży tożsamości, udziału w organizacji przestępczej, posiadania skradzionej karty kredytowej i posiadania dochodów z przestępstwa przeciwko następującym sześciu osobom: 42-letni Elvis Stoian (38 zarzutów), 32-letnia Verginica Munteanu (31), 43-letnia Cornelia Gologan (20), 31-letnia Costica Marin (7), 47-letnia Petrache Dadaci (30) i 43 -letnia Persida Corciu (30).
Każdy, kto ma informacje na temat podejrzanych, proszony jest o kontakt z policją Calgary pod numerem 403-266-1234 lub Crime Stoppers.