Kości zostały rzucone?

Tak miał powiedzieć Cezar ruszając na podbój Galii czyli obecnej Francji. A ja od 2 listopada zaczynam wielką, nawet światową akcję, by przenieść siedzibę ONZ do Mińska.

Jest to kolejna kampania. Pierwsza w 1992 r. miała na przypomnieć światu o Białorusi, bo główna część kampanii rosyjskiej Napoleona miała miejsce na Białorusi. Niewiele udało się zrobić, ale odniosłem osobisty sukces bo pojawiłem się w rosyjskiej i białoruskiej TV.

Potem starałem się wiele pozytywnego z zrobić z niewielkim skutkiem.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Teraz kampania o przeniesienie siedziby ONZ do Mińska może być udana. Powinna spodobać się Aleksandrowi Mniejszemu bo może spowodować nie tylko zwiększenie prestiżu Mińska i Białorusi, ale ułatwi mu obronę niezawisłości kraju przed zakusami Moskwy, bo nikt nie będzie się kwapił do przeniesienia siedziby ONZ do jednego z miast… Rosji.

Podobnie powinna też zdobyć poparcie Moskwy co jest niezbędne i wielu innych krajów niekoniecznie „kochających” USA.

Dwumilionowy Mińsk ma wiele zalet. Jest mniejszym, spokojnym i czystszym miastem w porównaniu do New York-u. Koszt utrzymania jest co najmniej 30 % niższy, nie mówiąc już o cenach usług lekarskich czy pobycie w szpitalu, a dla większości państw, poza 30 państwami obu Ameryk jest tu wszystkim innym bliżej.

Oczywiście będzie to nie w smak Yankesom, ich sojusznikom i nowojorskim Żydom bo nagle pojawi się sporo domów po byłych siedzibach delegacji do ONZ na rynku, ale w Nowym Yorku to niewiele da się odczuć.

Mińskowi przybędzie z 3000 świetnie zarabiających ludzi plus ich rodziny, którzy zostawią tu rocznie co najmniej $ 60 mln, a na dodatek wzrośnie zatrudnienie naszych ludzi o ponad tysiąc osób.

Moja kampania rozpoczęła się od rozdawania kilkuset ulotek wykazujących zalety przeniesienie siedziby ONZ do Mińska oraz dałem je do tutejszych gazet.

Pytanie czy informacje o mojej inicjatywie podadzą dalej i czy nagle nie okaże się, że to inicjatywa… Aleksandra Mniejszego. Będę próbował spowodować by nowi posłowie ją poparli i na pierwszej sesji nowego parlamentu powołali grupę roboczą, która rozpatrzy tę propozycje do Bożego Narodzenia.  No cóż sprawa jest w rękach Pana Boga, Matki Bożej, której postać jest w herbie Mińska no i w rękach patrona spraw beznadziejnych św. Tadeusza Judy.

Wreszcie oprzytomnieli?

W poprzednim Gońcu był wywiad z Grzegorzem Braunem jaki udzielił rosyjskiej TV  Sputnik dla Polaków i nie mam wątpliwości, że był rzetelny, ale kto ogląda TV Sputnik? Ja widziałem ten program z dwa lata temu i z obrzydzeniem go wyłączyłem bo podobny był do… Gazety Koszernej.


Jak z tą demokracją?

W portalu Dakowski była podana liczba zdobytych głosów jakie uzyskał jeden – poseł reprezentujący:

– Konfederacji 114 268 – wyborców – najwięcej,

Polskie Stronnictwo  Ludowe 52 617 wyborców.

– Sojusz Lewicy Demokratycznej 47 345 wyborców.

– Koalicja Obywatelska 37 763 wyborców

– Prawa i Sprawiedliwości  34 263 wyborców.

Szlag mnie trafia

W wywiadzie z 2016 roku Andrzej Gwiazda na pytanie od kiedy miał wrażenie, że Lach Wałęsa jest agentem powiedział:

Od trzeciego dnia strajku nie miałem wątpliwości.

Gdy Andrzej wyszedł z więzienia w lipcu 1984r. byłem pierwszym, który do niego zadzwonił, bo jego telefon dała mi śp. Ela Gawlas, była pierwsza sekretarka Wałęsy po strajku.

Po przyjeździe do Gdańska we wrześniu 1984 roku po obiedzie u ks. Jankowskiego odwiózł mnie do niego Krzysztof Konopka. Rozmawialiśmy z pół godziny, a potem poszliśmy nad morze, by nie było podsłuchu.

Wieczorem spotkaliśmy się jeszcze raz i spacerowaliśmy po pustym Gdańsku. Tam powiedziałem o tym, że Ela w swej relacji z strajku wspomniała, że w pewnej chwili wybiegła z sali Joanna Gwiazda i krzyknęła: Lechu agent.

Andrzej to zbagatelizował mówiąc, że żona była egzaltowana. Czy jednak nie powinien mi powiedzieć smutnej prawdy wtedy lub trochę później? (od red. Aleksander Pruszyński przyznał się Andrzejowi Gwieździe, że sam był tajnym współpracownikiem SB)

Zaduszki

Podobnie jak w Polsce to okres wspominania zmarłych. Ludzie odwiedzają cmentarze oraz nekropolie, gdzie złożone są prochy bliskich.

Na tych pierwszych bardzo często rozkładane są posiłki przy grobach bliskich i zasiada rodzina.

Zaduszki białoruskie tz „dziady” to też czas demonstracji opozycji i przypominanie o ofiarach stalinizmu.

W tym roku władze zezwoliła na marsz od stacji metra Park Czeluskimców do wielkiego cmentarza Kuropaty, ale przyszło, tylko z tysiąc osób. Ponadto aktywiście odwiedzili dzień wcześniej 14 cmentarzy ofiar komunistów, z których Kuropaty są najbardziej znane i odwiedzane przez przyjeżdżających z zagranicy a prezydent Clinton postawił tam ławeczkę z brązu, który jest, przez „nieznanych sprawców” systematycznie dewastowana.

Cud się stał pewnego razu

Mr Jones to film Agnieszki Holand, znanej i nie podziwianej przeze mnie, ale kochanej przez Holywood lewaczki. Opisuje karierę Gareth Jonesa walijskiego dziennikarza, który trzy razy przebywał w ZSSR w latach 1930-33 i jako pierwszy opisał głód na Ukrainie, a potem został zapewne zamordowany przez KGB.

Sposób

Ostatnio miałem przykrość od osób, które nie powinny mi tego robić. Oczywiście, byłem wściekły i zacząłem myśleć, jak im „podziękować”. Wtedy przypomniałem sobie, że odmawiając pacierz mówię: – i odpuść nam nasze winy jak i my odpuszczamy naszym winowajcom.

Więc i ja muszę im odpuścić, a gdy jest się na coś wściekłym to polecam modlitwę Ojcze Nasz, którą odmawianie nas uspokoi.

Szkoda, że nie wcześniej

Rozpoczął się strajk izraelskich dyplomatów bo nie doszli do zgody z Min. Finansów w sprawach zatrudnienia i płacy. Błąd tylko w jednym, że nie zaczął się wcześniej to by ambasador w Warszawie nie zrobił podłej roboty dla swego kraju.

Morderstwo ks. Popiełuszki

Było inaczej niż oficjalnie podano. Księdza z samochodu uprowadzono, jak pokazał policyjny pies, nie do sfatygowanego Fiata gdzie nie było śladów po nim, a do Nysy, która stała 244 m od zatrzymanego Golfa. Zadano Mu ciosy przez 6 dni prawdopodobnie w ośrodku MSW w Kazuniu. Oglądający zwłoki profesor Chróścielewski, po wyjściu z prosektorium jęknął: “Jezu, tak zmasakrowanego ciała nigdy w życiu nie widziałem”. Ciało wrzucono do zalewu 25 października co potwierdzili rybacy ta kłusujący.

Co robić, ogłosić nagrodę miliona złotych a ktoś sypnie smutnymi faktami.

Z Ukrainy

Teraz pojawia się tam druga gwiazda, atrakcyjna pani to Elena Łukasz – Еленой Лукаш – była minister sprawiedliwości za Janukowicza i ostro krytykuje nowego prezydenta za nieróbstwa zwłaszcza w sprawie pokoju na Donbasie.Twierdzi, że on nie rządzi, a za jego plecami rządzą oligarchowie i… ambasador USA. Kto jeszcze zna rosyjski może kliknąć w internecie jej nazwisko, które celowo podałem w rosyjskiej pisowni i dowiedzieć się co się w Kijowie dzieje.

Jest oczywiste, że trzeba krytykować Zieleńskiego, ale zwolennicy obalonego Janukowicza powinni też zastanowi się co on i jego ekipa zrobiła NIE TAK.

Aleksander Pruszyński