W Innisfil, położonym 60 kilometrów na północ od Toronto, powstanie “miasto przyszłości”. Będzie się nazywać Orbit. Innisfil leży w okolicy 6th Line na wschód od 20th Sideroad, na terenach rolniczych. Autorem projektu futurystycznego miasta jest PARTISANS. W mieście ma mieszkać nawet 150 000 osób.

Centralną częścią ma być nowa stacja GO, która powstanie w ciągu kilku lat. Szybka komunikacja to podstawa. Nad stacją staną cztery wieżowce łączące niżej położone perony z poziomem ulicy. Projektanci piszą, że miasto ma być kompletnym tworem urbanistycznym, w którym ludzie żyją, pracują, bawią się i przemieszczają. Chodzi o to, by mieszkańcy nie potrzebowali jeździć do Barrie czy Toronto, a to, czego potrzebują – mieli na miejscu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W mieście zostaną zbudowane liczne ścieżki rowerowe i ulice, na których piesi będą mieli pierwszeństwo. Pasażerów będą wozić pojazdy autonomiczne. Nie zabraknie zieleni i parków, tak by mieszkańcy czuli, że nie do końca są w mieście. Orbit będzie rozbudowywane stopniowo.

Gdy w Toronto zaczyna brakować miejsca, a ceny nieruchomości przerastają możliwości “zwykłych ludzi”, chcemy zaoferować inną opcję mieszkania w mieście, mówią twórcy projektu.