Pisano o rocznicy moc, ale prawie nikt, że po wyłączeniu telefonów w całej Polsce nie można było wezwać pogotowia i z tego powodu przez 5 miesięcy zmarło KILKA tysięcy rodaków.

Od czego IPN?

Żydzi i ich sojusznicy prowadzą wojnę z Polską.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Czy ktoś w IPN-ie zajmuje się naprawdę obroną Polski ?Jeśli tak to bardzo słabo i nieskutecznie.

Najpierw powinna być w IPN narada kolegium z wszystkimi tym, co w jakimś stopniu bronią Polaków, a na tym powinien być też minister MSZ.

Trzeba przedstawić fakty, które nas bronią i wnioskować o wydanie po angielsku szeregu polskich książek i NAKAZANIE, by polska dyplomacja organizowała ich promocje.

Ukraina

Przeciw byłem prezydentowi, miliarderowi Poroszence, prowadzone jest już 12 dochodzeń, między innymi o korupcję.

Jak przewidywał dwa tygodnie temu dziennikarz ukraiński Gordon, zasiadanie w Paryżu mało dało i zasadniczo było to starcie trzech z jednym biednym Zieleńskim, który zachował się godnie.

Ta czwórka ma się spotkać za 4 miesiące, jeśli Ukraina wypełni postanowienia z Mińska, których prawdę powiedziawszy nie znam.

Wedle pana Gordona, pokój może nastać tylko jeśli Rosjanie oddadzą Krym i Wschodnią Ukrainę, a co, i kto ich do tego zmusi?

Z sankcjami już się przyzwyczaili żyć i jakoś sobie dają radę.

Im dłużej Wschodnia Ukraina jest „niezależna” tym trudniej będzie doprowadzić do jakiegoś pokoju.

Pan Zieleński zapomina, że dostał ponad 70% głosów, a nacjonaliści, którzy przeciwstawiają się wszelkiej ugodzie, nie mają w parlamencie nawet jednego posła.

Często występuje w opozycyjnej TV pani Elena Łukasz, o której już pisałem. Twierdzi, że pan Zieleński przyszedł do władzy bez własnej ekipy i władza jest teraz w rękach byłych zauszników Poroszenki. Ponadto spora część poległych bohaterów Majdanu z tz. Niebieskiej Sotni, których rodziny dostał wspaniałe z odszkodowanie wcale nie poległa od kul ukraińskiego ZOMO.

Najście na Jacka Międlara

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego działa nie mniej chamsko jak w wczesnych lata UB. O 6 rano przy wrzaskach – kurwa, otwierać – kilku osiłków z długą bronią, wtargnęło do jego mieszkania w Wrocławiu. Pretekstem była audycja z listopada, a w rzeczywistości chodziło, by nie był obecny na manifestacji z okazji rocznicy stanu wojennego.

Protestowali posłowie Konfederacjim a trzeba wszystkim posłom przypomnieć, że dziś najazd na Jacka, a jutro na kogoś innego.

Kiedy przeprosi?

Dr Kurek rozsławiona przez Żydów za swą i innych doskonałą książkę na tygodnie przed wyborami wołała, że głos na Konfederację to stracony głos. Że trzeba głosować, na dobrą zmianę, na PiS.

No i co?

Konfederacja zdobyła 11 mandatów. Nie wiem czy dr Kurek pozbawiła ich jednego czy 2 mandatów. Zaś PiS wykazał się uległością do obcych, a właśnie Konfederaci bronią Polski.

Czy więc Droga Pani nie pora zachować się godnie, powiedzieć, „przepraszam”, boleję pomyliłam się, jak też poza mną pomyliło się miliony Polaków.


Wczasy pod gruszą

Tak zwano kiedyś w Polsce wakacje na wsi a teraz jest to modne nie tylko w Polsce co i na Białorusi, jako agroturystyka. Odwiedziłem dwojga Polaków prowadzących taki biznes między Brześciem a Kobryniem.

Pani Alina, dawna malarka, odebrała mnie na stacji Żabianka i w 30 minut byliśmy w jej domu nad rzeką Muchawiec.

Dom murowany i wnętrze na „ wysoki połysk” gdzie może biwakować nawet 12 gości.

Latem bywa tu często wycieczka autobusem i Pani serwuje obiad dla 50 osób. Obok domu stuletnia chata. gdzie jest mikro muzeum tutejszych staroci. Nad rzeką jest zbudowana przez gospodarza łódź wikingów, którą 12 osób może powiosłować dowoli.

Dzień pobytu z trzema posiłkami to $US 33. Władze popierają ten biznes. Trzeba tylko płacić rocznie $10 do skarbu, a doroczna kontrola bada czystość i czy jest tam ciepła woda,

Mowa nienawiści

Chyba kardynalny przykład dymu bez ognia. Czy ktokolwiek normalny ma nienawiść do czegoś lub kogokolwiek bez przyczyny i właśnie przyczyny, a nie skutki należy zwalczać i karać.

Pełna bzdura

Ostatnio wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha chwali, że Prezydentura Andrzeja Duda jest prezydenturą otwartą na wnioski obywateli.

Piep…  dwa lata temu sugerowałem na piśmie by zaprosił do pałacu cudzoziemców studiujących w Warszawie. Nie tylko nie zaprosił, ale nawet na mój list nie dostałem odpowiedzi, a to jest wykroczeniem administracyjnym.

Nasi ratowali

Pan  Ładoś poseł RP w Bernie Szwajcari w latach 1940-1945 produkował i wydawał Żydom fałszywe paszporty państw latynoamerykańskich. Dzięki temu 3262 Żydów nie trafiło do gazu, ale Pan Ładoś nie ma medalu z Yad Vashem.

447 – czy tędy droga

Trwa akcja zbierania podpisów przeciw próbie obdarcia Polaków z  300 mld. Czy nawet 300 000 podpisów dość kopnie PiS, by przeciwstawił się żądaniem Żydów?

Mym zdaniem nie. Trzeba czegoś duże bardziej spektakularnego, jak marsz ponad 100 000 rodaków w Warszawie. Taki marsz spowodował, że TVTrwam dostało się na server.

Mili Francuzi

Czytając wspaniałą książkę pt. „70 lat wspomnień”, brata mej prababki Hipolita Korwin-Miewskiego znalazłem ciekawy fragment. Oto Dyrektoriat czyli władcy porewolucyjni Francji wsparli pieniędzmi i wywołali powstanie Kościuszkowskie, które doprowadziło do III Rozbioru. Potem na Kongresie Wiedeńskim uniemożliwili wskrzeszenie Królestwa Polskiego przez z włączenie do niego zaboru pruskiego czyli Poznańskiego.

Grzech pierworodny

Na portalu – Dakowski –  jest filmik gdzie cytowany jest fragment poematu głównego barda Ukrainy Tarasa Szewczenki. Tam bohater bierze udział w mordowaniu dzieci Ukraińca i Polki. Z wielką przykrością będę musiał ten mrożący krew w żyłach fragment opublikować.

Sympatyczni sąsiedzi

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie ukraińscy celnicy nie wpuścili kolejnego transportu 300 paczek świątecznych  od Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera ze Szczecina. Organizatorzy akcji przenieśli jedynie 10 paczek. Poprzednio nie wpuszczono 900 paczek i ambasada Ukrainy dała głupowaty komunikat.

Czy prezydent Duda nie powinien zażądać od prezydenta Zieleńskiego wpuszczenia teraz tych paczek. Boleję, ale ON nie taki Kozak

Aleksander Pruszyński