W Mississaudze w Rathwood ma stanąć nowy maszt radiowy. Na razie do 30 stycznia trwają w tej sprawie konsultacje społeczne. Opinie zbiera Novanet Communications pod adresem gosborne@novanetcomm.com.

Autorem projektu masztu jest Alectra. Maszt ma mieć zaledwie 38 metrów wysokości i ma stanąć przy Forest Fire Line, na południowy-wschód od Cawthra Road i Eastgate Parkway. Nowy przekaźnik ma poprawić komunikację między ośrodkiem generowania energii elektrycznej a stacjami sieci przesyłowej, z których prąd jest dalej doprowadzany do klientów i stacji kontroli Alectra. Firma zaznacza, że nie znalazła istniejącego masztu, który mógłby miałby miejsce na antenę i spełniałby wszystkie wymagania.

Infrastruktura masztowa zwiazana z telekomunikacją podlega regulacjom federalnym. Decyzję w sprawie budowy ostatecznie podejmie ministerstw do. innowacji, nauki i rozwoju gospodarczego. Maszt musi spełniać zasady określone w kodeksie zdrowia opracowane przez Health Canada, które dotyczą narażenia ludzi na wpływ fal radiowych o częstotliwości od 3 kHZ do 300 GHz.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU