USA we wtorek ewakuują swoich dyplomatów i obywateli z Wuhan w Chinach, gdzie rozpoczęła się epidemia nowego koronawirusa.

W wiadomości e-mail, Departament Stanu poinformował, że „poczynił przygotowania do przeniesienia swojego personelu” z Konsulatu Generalnego USA w Wuhan.

„Przewidujemy, że będzie również ograniczona zdolność do transportu osób prywatnych, obywateli USA   osoby te zostaną przewiezione do San Francisco w Kalifornii.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Nasze możliwości są ograniczone i jeśli nie będziemy mogli przewieźć każdego,  kto wyrazi zainteresowanie, pierwszeństwo będą miały osoby bardziej narażone na koronawirus” – stwierdza komunikat.

Koronawirus, bo pod mikroskopem przypomina koronę,  zabił co najmniej 56 osób w Chinach, a ponad 2000 zostało zarażonych.

Miasta Wuhan poddano kwarantannie, a Chiny budują szpital na 1000 łóżek dla chorych.

Poza Chinami wirus rozprzestrzenił się na Japonię, Koreę Południową, Tajlandię, USA, Singapur, Francję, Wietnam i Kanadę.

Podróżni z Chin są badani pod kątem objawów chorobowych na lotniskach na całym świecie. Wiele linii lotniczych zawiesiło loty do Wuhan.

Światowa Organizacja Zdrowia odbyła spotkanie w czwartek, na którym odroczyła decyzję o ogłoszeniu epidemii stanem wyjątkowym, mówiąc, że potrzebuje więcej informacji.