Lista tych co głosowali przeciwko Polsce w parlamencie europejskim sięga prawie 20 eurodeputowanych z Polski. Do tego atak Radzia – ciasne oczy, Sikorskiego na byłą premier Beatę Szydło. A przepraszam, nie wolno się wyśmiewać z czyichś wad wrodzonych, to politycznie niepoprawnie.

Ale politycznie to jest poprawnie, przywalić byłej premier RP Beacie Szydło i ją publicznie oskarżyć o to że toczą się przeciwko niej sprawy sądowe – i to aż 26? I to niestety poszło  w świat. Nie riposta Beaty Szydło, która nazwała tego maminsynka kłamcą, ale to g… którym on ją obrzucił. To nie pierwszy raz Radzio Sikrorski atakuje Szydło. W 2017 roku, kiedy to nie przeszedł w Sejmie wniosek o odwołanie rządu Beaty Szydło, Sikorski nazwał ją na Twitterze wrednym babsztylem.

Nie pamiętacie tego?

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

A ja tak. Pamiętam także wiele innych napisanych i wypowiedzianych bezeceństw, także z naszego lokalnego polonijnego podwórka. To nie tylko nie przystoi byłemu ministrowi obrony narodowej (PIS), i byłemu  ministrowi polskiej dyplomacji (za rządów PO) i marszałkowi Sejmu (za rządów PO) Radosławowi Sikorskiemu, aby się tak po chamsku wyrażać. Ale co mu tam! On ma wszystko w nosie i tak, bo operuje od lat, a przynajmniej od czasu wyjazdu do UK w wyższych sferach. I takie opinie jak moja, czy twoja, ba, nawet  premier Beaty Szydło ma po prostu gdzieś, bo i tak ma zawsze zapewnione spadania na cztery łapy.

Ciekawe dlaczego?

I założę się, że w tych swoich górnych sferach, jest taki ugrzeczniony i poprawny politycznie, że aż mdli. Widać także, że w dobrej szkole pobierał nauki manipulacji. W tej samej co i Putin, i Anna Azari, i wielu innych. Wiedzą oni, że przykleja się i zostaje sensacja, a prawdą niewielu się interesuje. Tak było i tak jest, i pewnie tak i będzie.

Ale…

Kto wybrał tego bęcwała po raz któryś na eurodeputowanego? Potem się dziwicie, że jest cała długa lista eurodeputowanych z Polski reprezentantów PO i SLD, którzy głosowali przeciwko Polsce?

Było ich blisko 20 z całej liczy 52 eurodeputowanych z Polski. Konsekwencje tego ostatniego głosowania mogą być dla Polski brzemienne w skutkach, bo mogą oznaczać odcięcie dotacji. Czyli będziemy płacić naszą dolę za przynależność do UE, ale nic w zamian nie dostaniemy. Toż to jest lichwa na najwyższy procent. Zobaczcie sobie jaką zadowoloną minę miał inny eurodeputowany Jerzy Buzek po ataku swego kolesia Sikorskiego na byłą premier Szydło. A zdawałoby się, że to taki dystyngowany i elegancki pan. Radość Buzka z ataku Sikorskiego na Szydło porównywalna jest do słynnego zdjęcia Tuska z piąstkami w żółwiki z Putinem po katastrofie smoleńskiej.Z czego oni się tak cieszą?

Wielu z nich już siedzi na tej  grzędzie  od wielu, wielu lat. Taki np Janusz Lewandowski (Aaron Langman?), były minister przekształceń własnościowych w latach 90-tych, przewodniczący Kongresu Liberalno Demokratycznego przed Donaldem Tuskiem. To jego między innymi miał na celowniku Andrzej Lepper w swojej słynnej przemowie sejmowej, tuż przed swoją dziwną i do dzisiaj niewyjaśnioną śmiercią w roku 2011. Janusz Lewandowski jest jednym z wielu.

Ale ktoś ich wybrał. Czy to byli wasi znajomi i rodzina?

To tak jak i u nas w Toronto. Najpierw chcieliśmy się koniecznie dowiedzieć kto donosił, pomimo tego, że wszystkie oznaki na niebie i ziemi wskazywały na określone osoby i biznesy. Potem potwierdzono to materiałami dowodowymi, między innymi poprzez prezentowanie materiałów źródłowych na łamach Gońca. Ale to tak jakby nigdy nic się nie stało. Dalej lecicie jak bezmyślne muchy do lepu  Tak jak i w Polsce. Można się srożyć na Urbana (Urbach) i jego ‘Nie’, i na Michnika (Szechter) i jego ‘Gazetę  Wyborczą’, ale przecież ktoś ich czyta, i to w dużych ilościach. Gazeta Wyborcza i tym podobne, niby tonie, ale jakoś nie zatonęła, jak inne media.

To samo dotyczy miałkości organizacji polonijnych. Ktoś tych naszych ‘niby’ reprezentantów wybiera. Ale większości z nas i tak nie ma w żadnych organizacjach, a jak już są to w takiej, która nie należy do kongresu. I co? Potem macie pretensje do tych mizeryków, którzy potrafią się tylko fotografować i uśmiechać do polityków, ale niczego konstruktywnego ani dla Polonii, ani dla Polski nie są w stanie zdziałać? Tak, tak siedźcie sobie dalej na waszej  grzędzie, i jeszcze mówcie między sobą, że najlepiej to się polityką nie zajmować.

Zostawcie zajmowanie się polską polityką i polonijną polityką innym, tym co zawsze wszędzie należą, pchają się na stanowiska i tym samym wodzą was za nos.

I głosujcie na podstawionych, bo nie jesteście w stanie wyłonić swoich.

Alicja Farmus