Azjaci są bardziej podatni na koronawirusy niż inne rasy, bardziej prawdopodobne jest, że umrą, podobnie jak było to w przypadku SARS – czytamy na łamach The European Union Times

Wszyscy stronią dzisiaj od podawania rasy ofiat. tymczasem wydaje się, że są to wszystko Azjaci – a konkretnie rasa żółta lub mongoloidalna, wcześniej znana (dokładnie, ale teraz niepoprawnie politycznie) jako „orientalna”.

Jeśli prawdą jest, że tylko Azjaci umierają,   byłoby to zgodne z dawno ustalonymi różnicami rasowymi w podatności na takie wirusy. Zostało to zbadane w fascynującym badaniu, przeprowadzonym przez grupę chińskich naukowców pod kierownictwem CL Chena z Soochow University, zatytułowaną: Różnice etniczne w podatności na grypę A (H1N1) [African Journal of Biotechnology, 2009].

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

According to Chinese scientists, the Corona Virus attaches onto lung receptors that are five times more likely in Asian males

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.26.919985v1.full

Autorzy zaczynają od zauważenia, że ​​z perspektywy ewolucyjnej istnieje  powód, aby oczekiwać różnic etnicznych lub rasowych w podatności na różne patogeny. Rasy – lub, jak je nazywają, „grupy etniczne” – to populacje lęgowe, odległe od siebie, zwykle ze względu na położenie geograficzne, które są zatem grupami genetycznymi przystosowanymi do różnych ekosystemów. Ponieważ były one narażone na różne patogeny w prehistorii, bardzo prawdopodobne są różnice rasowe pod względem podatności na patogeny i tego, jak skutecznie układ odpornościowy może z nimi walczyć.

Wiele chorób zakaźnych przeskoczyło barierę gatunkową ze zwierząt na ludzi z powodu naszego bliskiego kontaktu ze zwierzętami podczas pracy na roli. Z tego powodu grupy, które nigdy nie wprowadziły innowacji do rolnictwa, lub które wprowadziły je tylko w ograniczonej formie lub stosunkowo niedawno podjęły je, mogą zostać zdziesiątkowane przez wirusy grypopodobne.

Tak więc autorzy zauważają, że hiszpańska pandemia grypy z 1918 r. Była trzy do 70 razy bardziej zabójcza dla „tubylców” w Kanadzie i USA, a także dla pasterzy reniferów  plemienia Saami w Szwecji i Norwegii, niż dla reszty populacji. Jest tak, ponieważ większość białych i czarnych ludzi wywodzi się od tych, którzy od dawna praktykują rolnictwo. Autorzy dodają, że pandemia świńskiej grypy w 2009 r. była pięć razy bardziej śmiertelna dla Maorysów niż innych Nowozelandczyków. Z tego samego powodu amerykańskich Indian dziesiątkowały choroby przywiezione przez Europejczyków

Nowy koronawirus jest ściśle związany z SARS (zespół ostrej niewydolności oddechowej)  który wystąpił poważny ognisko w 2003 r., która rozpoczęła się również w Chinach w 2002 r.

Zgodnie z ustaleniami chińskich naukowców wskaźnik umieralności na SARS w Europie był prawie zerowy. Niewielka liczba osób go złapała, a tylko jedna z nich zmarła we Francji.

Natomiast w Hongkongu śmiertelność z SARS wyniosła 17%. Na Tajwanie było to 10%. W Kanadzie było to 17%, ale wydaje się dość oczywiste, że wszyscy oni byli „chińskimi Kanadyjczykami”,

Zasadniczo można powiedzieć, że SARS była chorobą wschodnioazjatycką, którą, podobnie jak koronawirus, można było przypisać nietoperzom.

Rezultat ten był tak wyraźny, że „Wielu Chińczyków wierzyło, iż wirus SARS może być bronią biologiczną produkowaną przez Stany Zjednoczone, które postrzegają Chiny jako potencjalne zagrożenie”.

Różnice rasowe istnieją niezależnie od tego co twierdzą politycznie poprawne media. Rasa jest biologiczną rzeczywistością. I  wirusy udowadniają to jednoznacznie.