Jak podaje CBC, Jordan Peterson, znany zdroworozsądkowy psycholog, obrońca tradycyjnych wartości  jest leczony w Rosji.

Jego córka Mikhaila Peterson twierdzi, że  psycholog i autor przebywa w stabilnym stanie  po czterech tygodniach intensywnej terapii w Moskwie, gdzie leczy uzależnienie od leków przeciwlękowych (anti-exiety). Przechodzi również bardzo poważne zapalenie płuc.

Rodzina  twierdzi, że Peterson poddał się leczeniu odwykowemu  w Rosji po kilku nieudanych próbach przezwyciężenia uzależnienia tutaj..

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

 

„Musiał spędzić cztery tygodnie na intensywnej terapii w poważnym stanie, ale dzięki pomocy niezwykle kompetentnych i odważnych lekarzy przeżył” – powiedziała jego córka Mikhaila Peterson w internetowym wideo opublikowanym w piątek wieczorem.

 

57-letni profesor nie pokazuje się publicznie  od września, kiedy jego córka po raz pierwszy ujawniła, że ​​ższuka metody przerwania uzależnienia od klonazepamu, benzodiazepinowego środka uspokajającego, który jest często przepisywany pacjentom cierpiącym na ataki paniki.

Jego rodzina twierdzi, że zażywał lek od lat, aby złagodzić utrzymujący się niepokój po ciężkiej autoimmunologicznej reakcji na pokarm. Jego uzależnienie zaczęło się podobno wiosną ubiegłego roku, kiedy lekarze zwiększyli mu dawkę, aby pomóc poradzić sobie ze stresem, gdy jego żona Tammy walczyła z rakiem nerki.

 

Według literatury medycznej objawy odstawienia benzodiazepiny mogą obejmować pobudzenie, przyspieszenie czynności serca i ciśnienia krwi, pocenie się i bezsenność. W niektórych przypadkach pacjenci również doświadczają drgawek iu majaków.

„Decyzja o przywiezieniu go do Rosji zapadła w skrajnej desperacji, kiedy nie mogliśmy znaleźć lepszej opcji” – twierdzi córka, odnosząc się do „kilku” nieudanych prób leczenia w szpitalach w Ameryce Północnej, gdzie lekarze próbowali powoli odstawiać  lek. Charakter terapii, której Peterson został poddany w Moskwie, nie jest jasny. A jego córka odmówiła podania szczegółowych informacji.

 

National Post, który regularnie publikował felieton Petersona – ostatni raz w listopadzie zeszłego roku – donosi, że profesor spędził osiem dni w śpiączce medycznej w Moskwie, gdzie lekarze usiłują zwalczyć infekcję płuc. Doznane urazy neurologiczne powodują, że na razie nie może samodzielnie pisać ani chodzić

 

Jordan Bernt Peterson (ur. 12 czerwca 1962 w Edmonton) –  to profesor psychologii na Uniwersytecie w Toronto, zajmujący się psychologią ideologii, religii, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi.

W 1999 roku, Peterson napisał pierwszą książkę Maps of Meaning: The Architecture of Belief, w której przedstawił systemy wierzeń i mitów, ich rolę w regulowaniu emocji oraz wiele innych zagadnień takich jak, np. przyczyny ludobójstwa  W swojej drugiej książce 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos z 2018 roku, opisał dwanaście najważniejszych życiowych zasad

W 2016 roku Peterson zasłynął z krytyki poprawności politycznej i kanadyjskiej ustawy Bill C-16 . Peterson mówił: „Ustawa C-16 jest ustawą zmieniającą kanadyjską ustawę o prawach człowieka i kanadyjski kodeks karny”.   Był to początek jego międzynarodowej kariery. Z powodu tak dużego rozgłosu, Peterson porzucił praktykę kliniczną w 2017 roku i nauczanie w 2018 roku, na rzecz rozwijania kariery w mediach, napisania i promowania książki 12 Rules of Life: An Antidote to Chaos, uczestniczenie w różnych projektach

Przedmiotem badań Petersona są: psychofarmakologia, psychologia zajmująca się zachowaniami abnormalnymi, neuropsychologia, psychologia osobowości, psychologia społeczna, psychologia badająca kreatywność. Peterson jest autorem lub współautorem ponad stu artykułów naukowych

 

.