Wszystkie cztery główne związki nauczycieli w Ontario planują na ten tydzień akcje protestacyjne. Oto lista ich planowanych strajków i kampanii.

Publiczne szkoły podstawowe
Związek reprezentujący  nauczycieli publicznych szkół podstawowych w Ontario zaplanował rotacyjne strajki na każdy dzień nadchodzącego tygodnia, w tym strajk obejmujący całą prowincję we wtorek, w którym  83 000 członków powstrzyma się od pracy.

Federacja Nauczycieli Szkół Podstawowych w Ontario zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu każde kuratorium w prowincji strajkuje dwa razy  – raz we wtorek na terenie całej prowincji i ponownie w wyznaczonym dniu tygodnia.

Publiczne szkoły średnie
Nauczyciele szkół średnich w dziewięciu kuratoriach w Ontario   pójdą na jednodniowy strajk w czwartek. Strajk obejmie Peel, Superior-Greenstone, Greater Essex Country, Avon Maitland, Niagara, Limestone, Renfrew i Huron-Superior Catholic.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Federacja Nauczycieli Szkół Średnich w Ontario twierdzi, że członkowie będą kontynuowali strajk włoski, która rozpoczął się w listopadzie. Oznacza to, że nauczyciele nie będą uczestniczyć w spotkaniach  poza godzinami szkolnymi ani dokonywać wpisów do dzienniczków.

Szkoły katolickie
Związek reprezentujący  nauczycieli szkół katolickich w Ontario ogłosił, że we wtorek zaostrzy działania administracyjne. Oznacza to, że ​​nauczyciele podejmą się tylko zaplanowanych obowiązków w zakresie nauczania i nadzoru i nie przyjmą dodatkowej pracy. Nauczyciele nadal będą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych i przeprowadzą rozmowy z rodzicami i nauczycielami, jeśli były uprzednio zaplanowane.

Katoliccy nauczyciele już przestali przygotowywać raporty o postępach w nauce uczniów, uczestniczyć w standardowych testach lub brać udział w innych inicjatywach Ministerstwa Edukacji.

Szkoły francuskie
Dwanaście tysięcy członków Association des enseignantes et des enseignants franco-ontariens (AEFO) zacznie strajkować raz w tygodniu, a pierwszy strajk zaplanowano na czwartek.